Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. “Türkiye uyuşturucuya bağlı ölümlerde Avrupa birincisi”

“Türkiye uyuşturucuya bağlı ölümlerde Avrupa birincisi”

haber haber - - 2 dk okuma süresi
36 0

Türkiye’de uyuşturucu madde kullanımının 9 yaşa kadar indiğini ve 3 milyon vatandaşın tehdit altında olduğunu belirten CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, “Birleşmiş Milletler Uyuşturucu Suçla Mücadele Dairesi verilerine göre Türkiye uyuşturucuya bağlı ölümlerde Avrupa birincisidir” dedi.

“Uyuşturucu madde bağımlılığı Türkiye’nin kanayan yarasıdır. Bulunduğu jeopolitik konum gereği küresel uyuşturucu trafiğinin geçiş güzergâhında yer alan Türkiye, uyuşturucu bağımlılığı konusunda da ciddi sorunların yaşandığı bir ülkedir.

Genel yaş gruplarında 9 yaşına kadar indiği tespit edilen uyuşturucu madde kullanımı, 3 milyon insanın hayatını etkisi altına alan ülke çapında büyük bir sorundur.

Avrupa Birliği’nin desteğiyle yürüyen, Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) projesinin çıktılarına bakıldığında 15-16 yaş arasında esrar dâhil olmak üzere hayatında bir kez uyuşturucuyu deneyenlerin oranı yüzde 1.5 olarak ifade edilmektedir.”

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin

“TÜRKİYE UYUŞTURUCUYA BAĞLI ÖLÜMLERDE AVRUPA BİRİNCİSİ!”

“Birleşmiş Milletler Uyuşturucu Suçla Mücadele Dairesi verilerine göre Türkiye uyuşturucuya bağlı ölümlerde Avrupa birincisidir” diyen Aytekin, şöyle konuştu;

İlgili Yazılar