Trending Tags

Maske zorunluluğu kalkıyor mu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz hafta ‘Kurulun en önemli toplantılarından biri olacak’ dediği Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının bugün yapılması bekleniyordu ancak kritik toplantı 27 Nisan’a ertelendi. Bilim Kurulu toplantısında önemli kararların alınması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu’nun bugün yapılması beklenen en önemli toplantısı ertelendi.

Bakan Koca sosyal medya hesabından, “Koronavirüs Bilim Kurulu son toplantısını 2 Mart’ta yapmıştı. Salgınla mücadele tarihine geçecek o toplantıda alınan kararların isabetini hep birlikte gördük. Bilim Kurulumuz, daha da tarihi bir toplantıyı bugün yapacaktı. BU TOPLANTININ GÜNÜ, 27 NİSAN ÇARŞAMBA OLARAK DEĞİŞTİ” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca geçtiğimiz hafta Sakarya Valiliği’ni ziyareti sonrası yaptığı açıklamada “En kötü günlerimiz geride kaldı. Bilim Kurulu en önemli toplantılarından birini yapacak. Özellikle Maske başta olmak üzere bu anlamda alınacak önemli kararlar olacak, okullarda maske kullanımı dahil olmak üzere. Gelecek hafta çok önemli olan Bilim Kurulu toplantısında ele almış olacağız” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Zelenski’nin kaskı Yozgat’tan
Next post Memleket Partisi’nden MEİGDER’e ziyaret
1xbet -- betturkeygiris.org- tipobet365 --