Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Yatırım Ofisi Başkanı Dağlıoğlu, Türkiye-Almanya Yatırım Konferansı’nda Konuştu

Yatırım Ofisi Başkanı Dağlıoğlu, Türkiye-Almanya Yatırım Konferansı’nda Konuştu

haber haber - - 2 dk okuma süresi
14 0

Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu’nun Açıklamaları

Yatırım Ofisi Başkanı Dağlıoğlu, Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği’nde düzenlenen Türkiye-Almanya Yatırım Konferansı’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin uluslararası yatırımcılar için bir yatırım destinasyonu olarak tanıtılmasının öncelikli hedefleri arasında olduğunu belirtti.

Ticaret ve Yatırım İlişkileri

Dağlıoğlu, Türkiye ile Almanya arasındaki yaklaşık 50 milyar dolarlık ticaret hacmini vurgulayarak, bu hacmin önümüzdeki yıllarda hızla büyüyebileceğini öngördüklerini belirtti. Almanya’nın Türkiye’deki en önemli yatırımcı ülkelerden biri olduğunu dile getiren Dağlıoğlu, Alman şirketlerinin Türkiye’de uzun yıllardır faaliyet gösterdiğini ve yatırımlarını artırarak büyümeye devam ettiklerini açıkladı.

Türkiye’nin Avantajları ve Yatırım Potansiyeli

Dağlıoğlu, Türkiye’nin hızlı büyüyen bir ekonomi olduğunu, reformlarla yatırım ortamını sürekli güncel tuttuğunu ve coğrafi konumunun küresel pazarlara erişim sağladığını vurgulayarak, Türkiye’nin yatırımcılara sunduğu fırsatları aktardı. Ayrıca, Türkiye’nin yeşil dönüşüm ve sürdürülebilirlik konularında da önemli adımlar attığını belirtti.

Uluslararası Yatırımcıların İlgisi

Dağlıoğlu, Türkiye’nin uyguladığı yeni ekonomi programının uluslararası yatırımcılar için değer önerilerini güçlendirdiğini ve bu sayede ülkeye artan bir uluslararası yatırımcı ilgisi olduğunu ifade etti. Ayrıca, Türkiye’nin kredi notunun yükselmesi ve FATF gri listesinden çıkışının yatırımcı güvenini artırdığını belirtti.

İlgili Yazılar