Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Saç Ekimi Nedir? Neden Yapılır?

Saç Ekimi Nedir? Neden Yapılır?

haber haber - - 5 dk okuma süresi
62 0

Saç Ekimi Nedir? Neden Yapılır?

Saç ekimleri ense bölgesinden ömür boyu dökülmeyen greftlerin alınarak saçsız alana nakil edilmesi demektir. Bu nedenle saç ekimi en iyi tedavi şeklidir. Bu yöntem sadece saç dökülmesi sonucunda oluşan kelliklerin kapatılmasında uygulanır. Böylece saç ekimi fiyatları seanslar öncesinde inceleniyor.

Kellik sorunu çağımızın en önemli sorunları listesine dahil edilmiştir. Ülkemizde de son derece yaygın olan bu sorun doğrudan kalıcı olarak giderilmesi açısından saç ekimi yöntemleri tercih edilir. Yüksek kalite standartları üzerinden uygulanan saç ekimleri yöntemleri bu bağlamda tüm kellik evrelerini kusursuz bir şekilde kapatıyor. Böylece saç ekimleri bireylerde pozitif bir yaşam sunar. Bu yöntemler üzerinden bireyler hem kendileri ve hem de sosyal çevreleriyle daha barışık hale geliyor.

Saç Kökü Nedir?

Saç kökü saç ekimi arasında farklılık söz konusudur. Saç kökü doğrudan saçın en dip alanı olup yağlı bir bölümdür. Bu nedenle saç kökleri ilk olarak buradan beslenip birkaç ay içerisinde ortaya çıkar. Bu nedenle saç ekimi fiyatları saç kökleri ekimlerinde söz konusudur.

Saç Yapısı ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Saç yapısı saçın ince ve kalın olmasıdır. Bu durum herkeste farklıdır. Saç çeşitleri ise saçın kuru ya da mat ve yağlı olmasıdır. Bu nedenle saç ekimi saçın yapısıyla da ilgili olan bir estetik operasyondur. Bu bağlamda estetik uygulama yaptırmadan önce saç ekimi fiyatları bakabilirsiniz.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saç ekimleri kadın ve erkeklere sunulur. Fakat saç dökülmesi olması gerekir. Alın bölgesinin çok hafif düzeyde açılması durumunda saç ekimleri uygulanmasına gerek yoktur. Ekim yapılabilmesi için birinci ve ikinci dökülme evresi meydana gelmelidir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimleri yöntemleri FUE,FUT,SAFİR,DHİ yöntemidir. Özellikle son iki yöntemin yeni tedavi seçenekleri olduğunu vurgulayabiliriz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimleri evreler halinde uygulanır. İlk olarak ense kısmı tıraş edilir. Akabinde buradan dönorlar alınır. Hemen sonrasında kellik alanda kanallar açılır. Elde edilen greftler bu kanallar üzerinden ekilir.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç ekimlerinin avantajları arasında kaliteli sonuç vermesi yer alır. Bunun haricinde saç ekimleri her bütçeye uygun fiyatlar üzerinden sunulur.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

Daha çok ilkbahar ve yaz ayları saç ekimleri açısından uygundur. Bu bağlamda iş tatillerinizde doğrudan saç ekimlerinden faydalanabilirsiniz.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Saç ekimlerinde yaş sınırı genellikle önemli değildir. Fakat kaliteli saç ekim merkezlerinde daha çok 16 yaş kriteri aranabiliyor. Bu nedenle bireylerin bu yaşta olması ekimlerin daha kaliteli bir şekilde uygulanmasına katkı sunar.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimleri ortalama olarak 1 ila 12 saat arasında devam edebilir. FUE uygulamasında bu süreç greftlerin sayısına göre ortalama olarak 60 dakika sürebilir. DHİ saç ekimlerinde ise ortalama olarak 12 saat içerisinde ekimler tamamlanır.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Saç ekimleri sonucu ortalama olarak 3 ila 6 ay içerisinde görülür. Tam sonuç için ise 12 ay beklemeniz gerekir.

Saç Ekimi Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Saç ekimleri öncesi profesyonel anlamda bir cilt bakımı yapılması gerekir. Bugün saç ekimleri öncesinde cildin bakımlı olması ekimin daha sağlıklı bir şekilde yapılması demektir.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Saç ekimlerinden sonrasında saç pratik bir şekilde yıkanır. Bu kapsamda saç ekimleri sonrasında saçlarınızı 3 ay içerisinde yıkayabilirsiniz.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimleri fiyatları beklentilerinizi kusursuz bir şekilde karşılar. Evinizin konforunda saç ekimi fiyatları takip edebilirsiniz. Saç ekimleri fiyatlarının ucuz olması sizlerin ekonomik yönden avantajlı kalması demektir.

https://www.smilehairclinic.com/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir