Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Kurban Bayramı Alışverişlerinde Sosyal Medyadan Dikkat!

Kurban Bayramı Alışverişlerinde Sosyal Medyadan Dikkat!

haber haber - - 2 dk okuma süresi
22 0

Tüketicilerin Temkinli Olması Gerekiyor

Kurban Bayramı’nda “Bayram fırsatı”, “Bayram indirimi” adı altında sosyal medya platformlarında yapılan kampanyalarla birlikte tüketicilerin dikkatli olması önem taşıyor. Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Levent Küçük, bu kampanyaların artmasıyla birlikte dolandırıcıların da faaliyet gösterdiğine dikkat çekti.

Sosyal Medya Alışverişleri Artıyor

Küçük, tüketicilerin özellikle kıyafet, elektronik eşya ve kişisel bakım ürünleri gibi ürünleri sosyal medya üzerinden tercih ettiğini belirtti. Günümüzde alışveriş eğiliminin mağazalardan ziyade internete kaydığını ifade eden Küçük, özellikle Instagram gibi platformların bir pazar yeri haline geldiğini söyledi.

Mağduriyetler Önemli Risk

Küçük, sosyal medya üzerinden yapılan alışverişlerin tüketicilere kolaylık sağlarken aynı zamanda birçok mağduriyete neden olabileceğine vurgu yaptı. Tanınmış markaların ürünlerinin cazip fiyatlarla satışa sunulduğunu ancak alıcıların kalitesiz veya beklentileri karşılamayan ürünlerle karşılaşabileceğini söyledi.

Güvenilir İnternet Siteleri Tercih Edilmeli

Küçük, tüketicilere alışverişlerini kurumsal firmalar üzerinden yapmaları çağrısında bulunarak, güvenilir internet sitelerinin tercih edilmesinin önemini vurguladı. Ayrıca, alışveriş yaparken mevzuata uygunluk ve tüketici haklarının korunmasına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

İlgili Yazılar