Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Çankaya Belediyesi İstihdam Garantili Meslek Kurslarına Devam Ediyor

Çankaya Belediyesi İstihdam Garantili Meslek Kurslarına Devam Ediyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
15 0

İki Yeni Meslek Kursu Açılıyor

Çankaya Belediyesi, İş ve İstihdam Merkezi’nde farklı dönemlerde açtığı istihdam garantili eğitimlerine devam ediyor. Belediye, Türkiye Aşçılar Federasyonu ile iş birliği yaparak, iki yeni meslek kursu açmaya hazırlanıyor.

İşbirliği Protokolü İle Yapılacak Eğitimler

Belediye ve Türkiye Aşçılar Federasyonu arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, teorik ve pratik 356 saat sürecek kat hizmetleri ile 144 saat sürecek bulaşıkhane görevlisi meslek eğitimleri yapılacak. Eğitimleri başarı ile tamamlayanlar, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaya sahip olacaklar.

Ücretsiz Eğitimler ve Kontenjanlar

Ücretsiz eğitimlerde, kat hizmetleri için 20 kişi, bulaşıkhane görevlisi için ise 15 kontenjan ayrıldı. Her iki eğitimin sonunda mesleğin gerektirdiği yeterliliğe sahip olan adayların özel sektörde faaliyet gösteren firmalarda istihdamı sağlanacak.

Başvuru ve Detaylı Bilgi

Kurslara katılmak isteyen adayların şahsen başvuru yapmaları gerekiyor. 356 saat sürecek kat hizmetleri eğitimi için 18-35 yaş arası 20 kişi, 144 saat sürecek bulaşıkhane görevlisi eğitimi için 18-40 yaş arası 15 kişi eğitime alınacak. Başvurular, “Belediye İş ve İstihdam Merkezi Ziya Gökalp Caddesi No:11 B2 Blok Kat 6” adresine yapılacak. Ayrıca detaylı bilgi almak için İş ve İstihdam Merkezi’nin “(0312) 458 89 00” dahili “3750-3751-3755” numaralı telefondan bilgi alınabilecek.

İlgili Yazılar