Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Filistinli Abdullah Ebu Dekka’nın Duygusal Bayram Mesajı

Filistinli Abdullah Ebu Dekka’nın Duygusal Bayram Mesajı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
32 0

Filistinli Abdullah Ebu Dekka İsrail’in Yıktığı Evleri Kurban Keserek Protesto Etti

Filistinli Abdullah Ebu Dekka, savaşın ve evlerinin yıkılmasının ardından İsrail’in yıktığı evlerinin önünde kurban kestiğini açıkladı. Ebu Dekka, İsrail ablukası nedeniyle bu yıl Gazze Şeridi’nde kurban fiyatlarının çok yüksek olduğunu belirtti.

Gazze Halkı İsrail’in Baskısına Rağmen Azimle Yaşamaya Devam Ediyor

Ebu Dekka, Gazze halkının İsrail saldırılarına karşı azimle direndiğini ve yaşamlarına devam ettiğini vurguladı. İsrail’in yıktığı evlerin yeniden inşa edileceğini söyleyen Ebu Dekka, Gazze’nin direniş ruhunu simgeledi.

Filistinliler Namazlarını Yıkılan Ev ve Cami Enkazlarının Üzerinde Kıldı

Gazze’de yüz binlerce Filistinli, bayram namazını İsrail saldırılarında yıkılan camilerin ve evlerin enkazı üzerinde kıldı. Acılara rağmen bir araya gelen Filistinliler, bayram sevincini paylaştı.

İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırılarına Tepki

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in 254 gündür süren saldırılarında son 24 saatte 41 Filistinlinin daha hayatını kaybettiğini ve 102 Filistinlinin yaralandığını açıkladı. Ebu Dekka, Gazze’nin direniş ruhunu dünyaya duyurmak için bayramı kutladıklarını belirtti.

İsrail’in Saldırıları Devam Ediyor

Açıklamalarda, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sonucunda ölenlerin sayısının 37 bin 337’ye, yaralı sayısının 85 bin 299’a yükseldiği ifade edildi. Hala enkaz altında binlerce ölü olduğu ve sivil altyapının hedef alındığı belirtildi.

İlgili Yazılar