Trending Tags

‘Yeşilçam Sineması’, İstanbul AKM’ye taşınacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı, sinema sektörünün 25 yıllık buluşma noktası ‘Yeşilçam Sineması’nın İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’ne (AKM) taşınacağını duyurdu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, sanatseverleri İstiklal Caddesi’nde ağırlarken yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle geçen günlerde perdelerini kapatan salon, gösterimlerini artık ‘AKM Yeşilçam Sineması’ olarak sürdürecek.

Bakanlık tarafından yeniden inşa edilen İstanbul AKM’nin çatısı altına giren sinemanın yeni salonu son teknoloji imkanlara sahip olacak. Salonda tematik gösterimler, yönetmen ve oyuncu söyleşileri, kısa ve belgesel film seçkileri ile eğitimler ve atölyeler gerçekleştirilecek.

MESLEK BİRLİKLERİNİN EĞİTİM UYGULAMA YERİ 

Gösterim programında bağımsız uzun metraj filmlerin yanı sıra kısa ve belgesel filmlere de yer veren Yeşilçam Sineması yönetmen, oyuncu ve ülke temalı film haftaları ile birçok kısa ve belgesel film festivaline de ev sahipliği yapmıştı.

Sinema alanında faaliyet gösteren dernek, sendika ve meslek birliklerinin sayısız eğitim programının uygulama yeri olan çeyrek asırlık sinemanın bulunduğu bina, ekonomik gerekçelerle otele dönüştürülme kararı alınması nedeniyle kapanmıştı.

Previous post Fransa, kitapçıları e-ticaret devlerinden korumak için harekete geçti
Next post Belçika: ‘Kral’a hakaret suçlarını cezalandıran kanun’ ifade özgürlüğüne aykırı
1xbet -- Şehirler arası Nakliyat-- Mobilya betturkeygiris.org- tipobet365 --