Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Yeni Trend Yılbaşı Baklavası

Yeni Trend Yılbaşı Baklavası

haber haber - - 3 dk okuma süresi
30 0

1982’den beri sektörde sürekli büyüyen Acr Acarlar, fıstıklı ve cevizli baklavadan sonra şimdi de yılbaşı baklavası hazırladı. İzmirlilerin yoğun ilgi gösterdiği baklavalarda siparişlere yetişilemiyor. Yılbaşı sofralarını süsleyecek baklava hem görüntüsü hem de lezzetiyle dikkat çekiyor.

Acr Acarlar Yönetim Kurulu Üyesi Dinçer Acar, taleplere yetişemediklerini yılbaşına özel bir tatlı üretmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

YENİ ÜRÜNLERİMİZİ MERAK EDEN MESLEKTAŞLARIMIZ VİTRİNLERİMİZİ KONTROL EDİYOR
Yılbaşı baklavası hakkında bilgi veren Acar, “Biz Acr Acarlar olarak yıllardır gıda sektöründe hizmet vermekteyiz. Yılların verdiği bilgi, birikim ve tecrübe nedeniyle vatandaşların bizden beklentileri oluyor. Yenilikler bekliyor ve istiyorlar. Biz de sürekli yeni lezzetler, tatlar oluşturuyoruz. Sürekli yeni lezzetler peşindeyiz. Müşterilerimiz kadar meslektaşlarımızda bizi takip ediyor. Bizler bu işlerin lokomotifleriyiz. Yıllardır gıda sektöründeyiz. Meslektaşlarımızın gelip vitrinlerimizi kontrol ettiklerine çok şahit olduk. Biz de ne gibi yenilikler yapabiliriz diye klasik lezzetler üzerine eklemeler ve görseller ekleyerek yeni lezzetler, yeni tatlar oluşturuyoruz.”

SOĞUK BAKLAVA, ÇİKOLATALI BAKLAVA VE YILBAŞI BAKLAVASI

“Bu baklavaya yeni yılı anımsatan kırmızı rengi seçtik. Sonra kalp figürlerini tercih ettik. Standartlara uygun malzemelerle renklendirip bir gün önceden hamurunu yoğuruyoruz. Rengini iyice alsın diye. Kırmızı ve kalp sevginin timsali. Bir de yanına ülkemizin renklerinden beyazı koyduk. Kırmızı ve beyaz kalp figürleri güzel bir baklava görseli ortaya çıkardı. Yılbaşı baklavamızın görseli kadar lezzeti de iddialı. Fındıklı ya da bademli olarak üretiyoruz. Talebe göre içeriğini belirliyoruz. Ustalarımız güzel çalışmalar yapıyorlar. Önceki aylarda soğuk baklava ve çikolatalı baklavalarımızı ürettik. Talep patlaması yaşadık. Normal klasik baklava satışlarının üzerinde satışlarda gerçekleştirdik. Artık vatandaşlar yenilik arıyorlar. Hediye olarak yeni lezzetleri sevdiklerine götürmek istiyorlar. Sofralarında yeni tatlar arıyorlar. Biz de sürekli yeni lezzetler peşindeyiz. Çikolatalı baklava, soğuk baklava ve şimdi de yılbaşı baklavası ürettik. Yepyeni çalışmalarımız da var. Çok yakında müşterilerimize yepyeni sürpriz tatlar ve görsel şölenler sunacağız.”

İlgili Yazılar