Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli”nde Değişiklikler

“Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli”nde Değişiklikler

haber haber - - 2 dk okuma süresi
19 0

İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Derslerindeki Tartışmalar

Türkiye’de “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli”nde yapılan değişiklikler, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinde tartışmalara neden oldu. Bu değişiklikler arasında ders kitaplarındaki içerikler ve sınav sorularında yer alan konular öne çıkıyor.

AKP Propagandası İddiaları

SÖZCÜ Gazetesi’nde yayınlanan bir habere göre, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ders kitabında AKP’ye yönelik propagandaların yer aldığı iddia edildi. Kitapta AKP ile ilgili soruların sınavlarda yer aldığı ve öğrencilere AKP ile ilgili bilgilerin aktarıldığı belirtildi.

FETÖ ve 15 Temmuz Olayları

İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinde, FETÖ’nün devlete sızan elemanları ve 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili konuların yer aldığı ifade edildi. Ayrıca, 15 Temmuz’da yaşanan olaylara ilişkin simgeleştirilen kişilerin gerçeklikleriyle ilgili tartışmaların devam ettiği belirtildi.

Din ve Hayat Bilgisi Derslerindeki Değişiklikler

Hayat Bilgisi derslerinde, öğrencilere dini inançlarla ilgili soruların sorulması ve 15 Temmuz gibi konuların öğretilmesine yönelik değişikliklerin yapıldığı ifade edildi. Ayrıca, Fen Bilgisi dersinde de insan üreme organlarının incelenmesi ve bebek yapımı konularının ele alındığı belirtildi.

Okul Öncesi Eğitim ve Diğer Derslerdeki Tartışmalar

MEB’nin okul öncesi eğitimde ve diğer derslerde yapmayı planladığı değişiklikler, eleştirilere neden oldu. Özellikle öğrencilere yönelik verilecek derslerdeki içerikler ve öğretim yöntemlerine ilişkin endişeler dile getirildi.

İlgili Yazılar