Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Sahte altın şebekesi, komisyon hesabıyla çalışmış

Sahte altın şebekesi, komisyon hesabıyla çalışmış

haber haber - - 2 dk okuma süresi
30 0

Kahramanmaraş’ta kuyumcuları dolandırdıkları iddiasıyla 8 kişinin tutuklandığı operasyonda, şebekenin, ürettikleri sahte altınları satanlara yüzde 10 ile 20 arasında değişen komisyon verdiği belirlendi. Şüphelilerin, dolandırdıkları kuyumcu dükkanlarının güvenlik kamerası görüntülerine yansıdığı ortaya çıktı.

Kentte 4 kuyumcu, satın aldıkları bazı altınların sahte çıkması üzerine polise şikayette bulundu. Sahte altınların yanı sıra düşük ayarlı altın takıların da yüksek ayarlı gibi gösterildiği ortaya çıktı. Şüphelilerin bulunması için Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde özel ekip kuruldu. Özel ekip, 4 aylık takibin sonunda 22 kişilik bir şebekeyi ortaya çıkardı. Kahramanmaraş, İstanbul ve Sivas’ta şüphelilerin adreslerine yönelik 210 polisin katılımıyla düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan 19 şüpheliden 8’i tutuklandı.

SATTIKLARI HER ÜRÜNDEN KOMİSYON ALMIŞLAR

Adreslerinde yapılan aramada bulunamayan 3 kişinin yakalanması için polisin çalışması devam ederken, operasyonla ilgili yeni bilgi ve görüntüler ortaya çıktı. Şebeke üyelerinin sattıkları her sahte altından yüzde10 ya da yüzde 20 komisyon aldığı belirlendi. Bu arada, şüphelilerin görüntülerinin, sahte altın sattıkları kuyumcu dükkanlarının güvenlik kameralarına yansıdığı ortaya çıktı.

İlgili Yazılar