Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Pentagon, ABD Askeri Personelinin Güvenliği İçin Tedbir Alıyor

Pentagon, ABD Askeri Personelinin Güvenliği İçin Tedbir Alıyor

haber haber - - 1 dk okuma süresi
22 0

Pentagon’dan AA’ya Yapılan Açıklama

Pentagon, ABD Avrupa Komutanlığı’nın (USEUCOM) yurt dışındaki ABD askeri topluluğunun güvenliğine etki eden faktörleri sürekli değerlendirdiğini açıkladı. USEUCOM, personelin güvenliğini sağlamak için ek adımlar attığını belirterek, operasyonel güvenlik nedenleriyle belirli önlemlere girmeyeceklerini ancak tedbirli olacaklarını vurguladı.

Üst Seviyede Tehdit

Son 10 yılın en yüksek tehdit seviyesinde olduğu öne sürülen açıklamada, USEUCOM’un ev sahibi ülkeler, müttefikler ve ortaklarla istişarede bulunarak personelinin güvenliğini sağlamak için çalıştığı belirtildi. Ayrıca, sosyal medyaya yansıyan bilgilerde, Bulgaristan, İtalya, Romanya ve Almanya’daki ABD askeri üslerinin “Güç Koruma Durumu ‘Charlie’” olarak bilinen yüksek alarm durumuna geçirildiği paylaşıldı.

USEUCOM’un Önerileri

USEUCOM, personelin şüpheli etkinlikleri bildirmesi, Dışişleri Bakanlığının seyahat tavsiyelerini takip etmesi ve kişisel risk azaltma önlemlerini uygulaması konusunda uyanık olmalarını tavsiye etti. Güvenlik ortamını sürekli izleyen USEUCOM, personelinin bilgilendirilmesini ve ailelerinin güvenliğini sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

İlgili Yazılar