Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. MSB: PKK’lı Teröristler Irak’ın Kuzeyindeki Ormanları Ateşe Verdi

MSB: PKK’lı Teröristler Irak’ın Kuzeyindeki Ormanları Ateşe Verdi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
16 0

PKK’lı Teröristlerin Kaçacak Yeri Kalmayınca Ormanları Ateşe Verdiği Bildirildi

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “kaçacak yeri kalmayan” PKK’lı teröristlerin Irak’ın kuzeyinde işgal ettikleri köylerde gizlenmek için **ormanları ateşe verdiği** ve hatta Dergele köyünü tamamen yaktığı anımsatıldı.

Teröristler Mühimmat Depolarını Havaya Uçurarak Masum Sivilleri Tehlikeye Attı

Dergele ve Miska köylerindeki **mühimmat depolarını havaya uçurarak** masum sivillerin hayatını tehlikeye atan teröristlerin operasyon bölgelerinin etrafındaki boşaltılmış köyleri **patlayıcılarla tuzakladığı** bildirilen açıklamada, “Dergele köyünde, komandolarımız tarafından bir sehpa üzerinde **iki namlulu ÇNRA lançer sistemi** bulundu. Söz konusu lançer sisteminin tuzaklandığı belirlenirken, METİ timlerimiz düzeneği başarılı şekilde imha etti.” ifadelerine yer verildi.

Kahraman Komandolarımız Masum Sivilleri Korumak İçin Çalışıyor

Açıklamada, **kahraman komandoların**, Dergele ve Miska köylerinde teröristlerin masum sivillerden gasp ettiği evlerde arama-tarama faaliyetlerine **titizlikle devam ettiği** ve sivil halkın zarar görmemesi için azami hassasiyet gösterdiği belirtildi. **Patlayıcılar büyük bir dikkatle temizlenirken**, bölgede ele geçirilen silah, mühimmat ve teçhizata ilişkin bilgiler de paylaşıldı.

Ele Geçirilen Silah ve Mühimmatlar

Buna göre, 2 termal dürbünü, 10 şarjörü ve 109 mühimmatıyla 2 M-16 piyade tüfeği, termal dürbünü, 12 şarjörü, 89 adet mühimmatıyla 1 AK-47 piyade tüfeği, 1 Çek VZ 58 tüfeği ile 1 hafif makineli tüfek ele geçirildi. Ayrıca, 10 el bombası, farklı türlerde çok sayıda mühimmat, tabanca şarjörü, EYP yapımında kullanılan ekipmanlarla çok sayıda muhtelif malzemeye de el konuldu.

İlgili Yazılar