Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Meteoroloji saatini de söyleyip uyardı

Meteoroloji saatini de söyleyip uyardı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
32 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yeni hava durumu açıklaması geldi. Buna göre sıcaklıklar daha daha artacak hafta sonu mevsim normalleri üzerine çıkacak. Öte yandan bugün öğle saatlerinde bazı şehirler için sağanak uyarısı yapıldı.

Meteoroloji’nin 12 – 18 Mayıs 2022 tarihli hava durumu açıklaması şöyle: Hava sıcaklıklarının ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği, hafta sonunda biraz artarak kuzey ve doğu kesimlerde yer yer mevsim normalleri üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan bugün bu şehirler için uyarı geldi ve şu açıklama yapıldı:

Doğu Akdeniz’in doğusunda beklenen yağışların öğle saatlerinden sonra Adana’nın kuzey ve doğusu , Osmaniye’nin kuzey ve batısı ile Kahramanmaraş’ın batısında yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Yerel dolu yağışı, yıldırım düşmesi, ani sel ve lokal su baskını, trafikte aksamalar, yağış anında kuvvetli ve hamleli rüzgar vb.)dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Malatya dışında Doğu Anadolu bölge geneli, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Mersin’in kuzeyi, Kayseri, Nevşehir ve Niğde

Marmara: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Doğusunda sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir