Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. MEB, 20 Bin Öğretmen İçin Sözlü Sınav Detaylarını Paylaştı

MEB, 20 Bin Öğretmen İçin Sözlü Sınav Detaylarını Paylaştı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
21 0

1 Temmuz’da Başlayacak Sözlü Sınavlar

Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre, ataması yapılacak 20 bin öğretmen için 1 Temmuz’da başlayacak sözlü sınavlar, mevzuat hükümlerine uygun bir şekilde gerçekleştirilecek. Adayların bilgilendirilmesi amacıyla “Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Rehberi” hazırlandı.

60 Bin Kişiye Sözlü Sınav Yapılacak

Sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere başvuru yapan adaylardan en yüksek puan alan adaydan başlayarak belirlenen kontenjan sayısının 3 katı aday, sözlü sınava alınacak. Toplamda 60 bin kişiye sözlü sınav yapılacak.

Sözlü Sınav Detayları

Sözlü sınavlar, 20 ilde belirlenen merkezlerde gerçekleştirilecek. Adaylar, sınav binalarına fotoğraflı sözlü sınav giriş belgesi ve kimlik belgeleriyle alınacak. Sözlü sınavda adaylara yöneltilen sorular elektronik kura ile belirlenecek ve 3 konudan oluşacak.

Sözlü sınavda adayların iletişim becerileri, özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri değerlendirilecek. Sınav esnasında kamera kaydı alınacak ve adaylara en fazla 45 dakika süre verilecek.

Sonuçların Duyurulması

Sözlü sınav sonuçları, tüm adayların sınav süreçleri tamamlandıktan sonra duyurulacak. Adaylar, sonuçlarını e-Devlet üzerinden öğrenebilecekler.

İlgili Yazılar