Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kimsesiz Çocuklar Derneği’nin Uluslararası Genişlemesi: Almanya, Belçika ve Hollanda’da Yeni Bölge Başkanları Göreve Başladı

Kimsesiz Çocuklar Derneği’nin Uluslararası Genişlemesi: Almanya, Belçika ve Hollanda’da Yeni Bölge Başkanları Göreve Başladı

haber haber - - 3 dk okuma süresi
21 0

Kimsesiz Çocuklar Derneği’nin Uluslararası Genişlemesi: Almanya, Belçika ve Hollanda’da Yeni Bölge Başkanları Göreve Başladı
İstanbul merkezli Kimsesiz Çocuklar Derneği, yıllardır çocukların ihtiyaçlarını karşılamak, eğitimlerine destek olmak ve onlara daha iyi bir gelecek sunmak amacıyla faaliyet göstermektedir. Derneğin ulusal çapta sağladığı başarılar, artık uluslararası arenada da tanınmaya başlamış ve bu doğrultuda önemli adımlar atılmaya başlanmıştır. Bugün Almanya, Belçika ve Hollanda’da yeni bölge başkanları görevlendirilen arkadaşlarımızla birlikte, derneğin etki alanı daha da genişlemiştir.

Derneğin Genel Başkanı Aykan Çiçek, bu önemli adımın derneğin misyonunu uluslararası düzeye taşıdığını belirtirken, “Kimsesiz Çocuklar Derneği olarak amacımız, her çocuğun güvende, sağlıklı ve eğitimli bir ortamda büyümesini sağlamaktır. Bu misyonu artık sadece Türkiye sınırları içinde değil, uluslararası platformda da gerçekleştirmeye kararlıyız. Almanya, Belçika ve Hollanda’da yeni görevlendirdiğimiz bölge başkanlarıyla birlikte, çocukların haklarına ve ihtiyaçlarına daha fazla ses vereceğiz” şeklinde konuştu.

Derneğin Genel Başkan Yardımcısı Fatma Karalök ise, uluslararası genişleme sürecinin planlı ve stratejik bir şekilde yürütüldüğünü vurgulayarak, “Çocukların hakları evrenseldir. Bu nedenle sadece ülkemizde değil, dünyanın dört bir yanındaki çocukların yaşamlarını iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapmak istiyoruz. Almanya, Belçika ve Hollanda’da göreve başlayan bölge başkanlarımız, bu ülkelerdeki çocukların ihtiyaçlarını tespit edecek ve onlara destek olacaklar. Birlikte daha fazlasını başaracağımıza inanıyoruz” dedi.

Almanya, Belçika ve Hollanda’da görevlendirilen yeni bölge başkanları, yerel işbirlikleri kurarak, yerel hükümetlerle iletişime geçerek, çocukların eğitim, sağlık, barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik projeler geliştirecekler. Aynı zamanda bu ülkelerdeki gönüllüleri ve destekçileri bir araya getirerek, kimsesiz çocukların yaşamlarına dokunacak etkinlikler ve kampanyalar düzenleyecekler.

Kimsesiz Çocuklar Derneği’nin uluslararası genişlemesi, sadece bu üç ülke ile sınırlı kalmayacak. Dernek, ilerleyen dönemlerde daha fazla ülkede faaliyet göstermeyi hedefleyerek, dünya genelinde çocukların yaşam kalitesini artırmak için çaba harcayacak.

BÖLGELER ve BAŞKANLAR

Serdar Coşkun- Almanya Bonn Eyalet Başkanı

Hüseyin Duran – Almanya Wiesbaden Eyalet Başkanı

Yusuf Sonay – Almanya Köln Eyalet Başkanı

Haydar Seyfi – Almanya Wuppertal Eyalet Başkanı

Sultan Davran- Belçika Bruxelles Wemmel Bölge Başkanı

Kasım Tamer – Belçika Antwerpen Bölge Başkanı

Barış Çiçek- Hollanda Deventer Bölge Başkanı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir