Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a jet yanıt: Korkma, o kadar kötü değil

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a jet yanıt: Korkma, o kadar kötü değil

haber haber - - 2 dk okuma süresi
25 0

Kılıçdaroğlu, geçen hafta Samsun Atakum ziyareti sırasında partiye katılan 2 bin kişinin rozet takma töreninde bir konuşma yapmış “Siyaset zenginleşme aracı değildir. Siyaset cep doldurma işi değildir. Siyaset halka hizmettir. Bu güzel ülkeye huzuru ve bereketi getireceğim. Büyük sorunlar var biliyorum kasada para kalmadı biliyorum. Ama unutmayın ben maliyeciyim. Tam 27.5 yılımı devlete verdim. Vergi nasıl toplanır bütçe nasıl yapılır, para nasıl harcanır, tasarruf nasıl yapılır, israf nasıl önlenir bunların hepsini biliyorum. 13 tane uçak mı var? Satacağım onları. Lüks arabalar mı var? Satacağım onları. Bir kişi 3 yerden değil 5 yerden değil 11 yerden aylık alıyorsa bitireceğim bunların tamamını. Bu güzel ülkeye adaleti getireceğim. Adaletin olmadığı yerde evlerde huzur yoktur. Adaletin olmadığı yerlerde fiyatları alabildiğine gider, birilerinin sarayında lüks vardır. Hiç endişeniz olmasın” demişti.

ERDOĞAN: NEYMİŞ GELİNCE UÇAKLARI SATACAKMIŞ!

Erdoğan, AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, parti örgütünü seçim için uyarırken şu sözlerle Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi:

* Neymiş, gelince uçakları satacakmış! Yahu senden öncekiler de bunları söyledi. Bir defa devlet yönetmenin ne anlama geldiğinden senin haberin yok. Yani uçakları sattığın zaman devleti yönetmiş mi oluyorsun? Dünyayı dolaşacaksın, neyle? Tarifeli uçaklarla mı? Yarış edeceksin, neyle?

İlgili Yazılar