Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Katar’da Açıklama: Biden’in Önerisi Hamas’ın Yanıtını Bekliyor

Katar’da Açıklama: Biden’in Önerisi Hamas’ın Yanıtını Bekliyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
21 0

Anthony Blinken, Al Jazeera Kanalı’na Konuştu

Anthony Blinken, Katar’ın Al Jazeera kanalına yaptığı açıklamada, Başkan Biden’in önerisinin Birleşmiş Milletler, Arap Birliği, Filistin yönetimi ve İsrail’den destek aldığını belirtti. Ancak Hamas’ın henüz yanıt vermediğini söyleyen Blinken, Hamas’ın öneriyi değiştirmeye çalıştığını iddia etti.

Biden’in Önerisi Gazze İçin En Etkili Çözüm Olabilir

Blinken, Biden’in önerisinin Gazze’de ateşkese ulaşmanın en hızlı ve etkili yolu olduğunu vurgulayarak, önerinin ayrıntılarına girmekten kaçındı. Önerinin temel maddelerinin Gazze’de derhal ateşkes, İsrail güçlerinin Gazze’den çekilmesi ve insani yardımın artırılması olduğunu belirtti.

Hamas, İsrail’in Ateşkes Önerisine Olumlu Yaklaşıyor

Hamas yönetimi, İsrail’in Gazze’deki ateşkes önerisine olumlu yaklaştığını açıkladı. Hamas, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının ve işgalinin sonlandırılmasına öncelik verdiğini belirterek, “savaşı sona erdirecek anlaşmaya olumlu yaklaşım gösterdiğini” ifade etti.

Gazze’deki Son Durum

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırılarda en az 37 bin 202 Filistinlinin öldüğü, 84 bin 932 kişinin yaralandığı bildirildi. Enkaz altında hala binlerce insanın olduğu ve sivil altyapının da tahrip edildiği belirtildi.

İlgili Yazılar