Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Karabağlar’da borç yapılandırmasına yoğun ilgi

Karabağlar’da borç yapılandırmasına yoğun ilgi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
23 0

7256 sayılı yasanın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından binlerce vatandaş Karabağlar Belediyesi’ne borç yapılandırması için başvurdu. Belediye hizmet binasına gelerek ya da internet üzerinden başvurularını yapan vatandaşların büyük bölümü, peşin ödeme seçeneğini tercih etti.

7256 sayılı yasa kapsamında başvurular 31 Aralık’a kadar devam edecek. Bu tarihe kadar beklemek istemeyen binlerce vatandaş, borç yapılandırması için harekete geçti. Karabağlar Belediyesi’nin hizmet binalarına gelen ya da internet üzerinden işlemlerini gerçekleştiren vatandaşlar, peşin ya da taksitle ödeme seçeneklerini tercih etti.

Buna göre, 17 Aralık tarihi itibariyle toplam başvuru sayısı 3578’e, yapılandırılan borç miktarı da 5.919.442’ye ulaştı. Bu vatandaşlardan 2121’i, avantajlardan yararlanmak için borcunu peşin ödedi. Aynı şekilde borçların 6, 9, 12, 18 ve 36 aylık taksitler halinde ödenmesi için de başvuru yapıldı.

Online başvuru da yapılabiliyor

7256 sayılı yasa kapsamında borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlar, belediye binalarına gitmeden de online hizmet alabiliyor. Bunun için Karabağlar Belediyesi’nin internet sitesi “www.karabaglar.bel.tr” adresindeki “e-belediye” sekmesini tıklamaları ve talep ettikleri hizmete erişim sağlamaları yeterli oluyor. Vatandaşlar, e-devlet, e-belediye kullanıcı şifrelerinin yanı sıra telefon numarasıyla da girebildikleri sitede, borç yapılandırmasını yaptıktan sonra ödeme planını belirleyebiliyor.

İlgili Yazılar