Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. İtalya’da Operasyon: Organize Suç Lideri Barış Boyun Yakalandı

İtalya’da Operasyon: Organize Suç Lideri Barış Boyun Yakalandı

haber haber - - 1 dk okuma süresi
24 0

Barış Boyun’un Yakalanması

Türkiye’deki organize suç örgütü lideri Barış Boyun, İtalya’da düzenlenen operasyonla yakalandı. Boyun, İtalya ve Avrupa’daki suç örgütlerine yönelik operasyonda 19 kişiyle birlikte gözaltına alındı.

Operasyon Detayları

İtalya Polisinden yapılan açıklamada, Milano Mahkemesi Ön Soruşturma Hakimliği kararıyla Türkiye, İsviçre, Almanya ve Türkiye’de düzenlenen operasyonda 19 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltına alınanlar arasında terör amaçlı suç örgütü kurmak, silah kaçakçılığı, uyuşturucu kaçakçılığı gibi suçlarla suçlananlar olduğu açıklandı.

Barış Boyun’un Durumu

İtalyan basınında çıkan haberlere göre, Boyun sabah saatlerinde Viterbo’da gözaltına alındı. Boyun, Türkiye’de en çok arananlar listesinde yer alıyor ve daha önce Türk makamlarının iade talebine rağmen İtalyan yargısının buna yeşil ışık yakmadığı biliniyor.

Bakan Yerlikaya’nın Açıklamaları

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonun detaylarını paylaşarak Türk ve İtalyan makamlarının ortak çalıştığını belirtti. Yerlikaya, operasyonun organize suç örgütlerine karşı kararlılıkla devam edeceğini vurguladı.

İlgili Yazılar