Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. İstanbul Öğretmen Akademileri ve Atölyeleri Kapanış Dersi

İstanbul Öğretmen Akademileri ve Atölyeleri Kapanış Dersi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
24 0

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, İTÜ’de Önemli Konuşma Yaptı

İstanbul Öğretmen Akademileri ve Atölyeleri Kapanış Dersi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın katılımıyla İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Süleyman Demirel Kültür Merkezi Ayazağa Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi. Bakan Kacır, burada yaptığı konuşmada kritik teknoloji alanlarında üretim kabiliyetlerinin ülkeler tarafından yeniden kazanılmasının önemine vurgu yaptı.

Türkiye Kritik Teknoloji Alanlarında Öz Yeterlilik Düzeyini Artırıyor

Bakan Kacır, Türkiye’nin kritik teknoloji alanlarında öz yeterlilik düzeylerini artırabilmek için önemli adımlar attığını belirterek, ülkelerin bu alandaki rekabet gücünü artırma çabalarını vurguladı. Salgın sürecinde teknolojiye bağımlılığın risklerine dikkat çeken Kacır, Türkiye’nin ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ ile bu alandaki yarışa hazırlandığını ifade etti.

Türkiye’nin AR-GE Kapasitesi ve Teknoloji Geliştirme Hedefleri

Bakan Kacır, Türkiye’nin AR-GE alanındaki gelişmelerine de değinerek, ülkedeki teknoloji girişimcilerine destek veren kuluçka merkezleri ve hızlandırma programlarının önemine vurgu yaptı. Türkiye’nin teknoloji üretimindeki artışıyla birlikte sanayi alanındaki payının da belirgin şekilde yükseldiğini aktardı. Kacır, Türkiye’nin küresel teknoloji yarışında öne çıktığını belirtti.

Türkiye’nin Eğitim ve Teknoloji Alanındaki Hedefleri

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, eğitimde teknolojinin rolünü vurgulayarak, öğrencileri bilgiyi üretebilen, inovatif düşünebilen bireyler olarak yetiştirmenin hedeflendiğini belirtti. İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu da teknolojik imkanların eğitimi nasıl dönüştürdüğüne dikkat çekti.

İlgili Yazılar