Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. İsrail’in Gazzeli Tutuklulara Uyguladığı İşkence ve Sorgulama Yöntemleri Ortaya Çıktı

İsrail’in Gazzeli Tutuklulara Uyguladığı İşkence ve Sorgulama Yöntemleri Ortaya Çıktı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
28 0

İsrail Ordusunun Sorgulama Yöntemleri

NYT’nin özel haberinde, İsrail ordusunun Gazzelilere işkenceyi de içeren sorgulama yöntemleri kullandığı ortaya çıktı. Sde Teiman askeri üssünde gözaltında tutulan binlerce Filistinli, suçlama veya yasal temsilci hakkı olmadan gözleri bağlı ve elleri kelepçeli tutuldu.

İşkence İddiaları ve Ölümler

Mayıs ayı sonunda yaklaşık 4 bin Filistinlinin bulunduğu üste her bir kişinin hakkında suçlama olmadan yapılan sorgulamaların 3 ay sürdüğü ve bu süre zarfında işkencelere maruz kaldığı belirtildi. Son 6 ayda en az 35 tutuklunun çeşitli sebeplerle hayatını kaybettiği ifade edildi. İsimleri açıklanmayan yetkililere göre, bazı tutukluların üsten ayrıldıktan kısa süre sonra hayatını kaybettiği vurgulandı.

Tutukluların İfadeleri

NYT’nin röportaj yaptığı Gazzeli tutukluların anlattıklarına göre, işkence ve aşağılama yöntemleri Sde Teima üssünde sıklıkla uygulanıyor. Tutuklular, işkence sonucu ciddi sağlık sorunları yaşadıklarını ve ailelerinden koparıldıklarını belirtti.

Gazzeli Tutukluların Dramı

Haberde yer alan Gazzeli tutukluların ifadeleri, gözaltı sürecinin ne kadar zorlu ve insanlık dışı olduğunu gözler önüne seriyor. İsrail ordusunun uyguladığı sorgulama ve işkence yöntemleri uluslararası alanda da büyük tepki çekiyor.

İlgili Yazılar