Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. İsrail Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz, Başbakan Netanyahu’ya Karşı Sert Tepki Gösterdi

İsrail Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz, Başbakan Netanyahu’ya Karşı Sert Tepki Gösterdi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
33 0

Benny Gantz, 8 Haziran’a Kadar Plan Onaylanmazsa Hükümetten Çekileceğini Açıkladı

İsrail Savaş Kabinesi üyesi ve Ulusal Birlik Partisi lideri Benny Gantz, Başbakan Netanyahu’nun Gazze’deki saldırılar sonrasında aldığı tutuma karşı sert bir tepki gösterdi. Gantz, Netanyahu’ya seslenerek İsrail’in çeşitli konulardaki taleplerini sıraladı ve 8 Haziran’a kadar bir planın onaylanmaması durumunda partisinin hükümetten çekileceğini açıkladı.

Netanyahu, Gantz’ın Şartlarını Reddederek Yanıt Verdi

Başbakan Netanyahu, Gantz’ın öne sürdüğü şartları kabul etmeyeceğini ve bu şartların Gazze’deki saldırıların sona ermesi anlamına geleceğini savundu. Netanyahu, Gantz’ın hükümetten çekilme tehdidine karşı net bir tutum sergileyerek, Hamas’ın varlığının Gazze’nin idaresini belirlediğini vurguladı.

Gallant, Hamas’a Karşı Alternatif Yönetim Çağrısında Bulunmuştu

Gantz’ın açıklamalarından önce Savunma Bakanı Benny Gantz, Gazze’de Hamas’a alternatif bir yönetimin gerekli olduğunu ve Hamas’ın Gazze’yi askeri olarak idare etmesinin İsrail için tehlikeli olduğunu belirtmişti. Gazze’de askeri-sivil bir rejimin kabul edilemez olduğunu ifade eden Gantz, Netanyahu’ya Hamas’a karşı alternatif bir yönetimi teşvik etme çağrısında bulunmuştu.

Bu gelişmelerin ardından İsrail siyasetindeki gerilimler ve çatışmaların nasıl bir sonuç doğuracağı ise merak konusu olmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar