Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. İsrail Gazze’nin Doğusuna Saldırılar Düzenledi

İsrail Gazze’nin Doğusuna Saldırılar Düzenledi

haber haber - - 1 dk okuma süresi
16 0

Gazze’de Onlarca Kişi Öldü ve Yaralandı

İsrail, Gazze’nin doğusundaki Derac, Tuffah ve Eski Şehir bölgelerine düzenlediği saldırılar sonucunda onlarca kişinin öldüğünü ve onlarca kişinin yaralandığını belirtti. Gazze’deki Sivil Savunma Müdürlüğü Sözcüsü Mahmud Basal, saldırıların ilk dakikalarının çok şiddetli geçtiğini ve ölümlerin, yaralanmaların bu zamanlarda en çok yaşandığını ifade etti.

Batıdaki Sığınma Merkezlerine Yönlendirme

İsrail ordusu, saldırılar öncesinde Gazze’deki bölge halkına yaptığı bildiride, Tuffah, Derac ve Eski Şehir mahallelerinde oturanların bölgeyi terk edip batıdaki sığınma merkezlerine gitmeleri gerektiğini duyurdu. Ancak bölge sakinlerinin yardım çağrılarına cevap verilemediğini söyleyen Basal, binlerce kişinin meçhul bir yolculuğa çıktığını ifade etti.

Sivil Kayıpların Çoğunluğu Sivillerden Oluşuyor

İsrail güçleri, sivillerin hayatından endişe duyduklarını belirtse de bölgedeki çatışmalarda hayatını kaybedenlerin ve yaralananların çoğunu sivillerin oluşturduğu biliniyor. İsrail’in saldırılarının ardından El-Ehli Baptist Hastanesi yetkilileri, hasta ve yaralıları başka hastanelere tahliye etmek zorunda kalmıştı.

İlgili Yazılar