Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. İsrail, Gazze’de 2 Ev Daha Hedef Aldı: Çok Sayıda Ölü ve Yaralı Var

İsrail, Gazze’de 2 Ev Daha Hedef Aldı: Çok Sayıda Ölü ve Yaralı Var

haber haber - - 2 dk okuma süresi
18 0

İsrail Savaş Uçakları Gazze Şeridi’ndeki 2 Evde Saldırı Düzenledi

İsrail’in Gazze Şeridi’nin kuzeyinde 2 evi daha hedef aldığı saldırıda çok sayıda kişi öldü ve yaralandı. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Gazze kentinde 2 evi daha bombaladı. Saldırıda, aralarında kadın ve çocukların da olduğu çok sayıda kişi öldü ve yaralandı. Yaralıların El-Ehli Baptist Hastanesine kaldırıldığı belirtildi.

Sivil Savunma Birimi: Gazze’deki İki Evin Hedef Alındığı İhbarı Geldi

Gazze’deki Sivil Savunma Biriminden yapılan açıklamada, “Ekiplerimiz, Gazze kentinin Eş-Şati Mülteci Kampı ve Dabit bölgelerinde 2 evin hedef alındığı ihbarı üzerine olay yerlerine intikal etti” ifadesi kullanıldı. Daha önceki açıklamada, İsrail ordusunun Gazze kentinin batısındaki Şati Mülteci Kampı ile doğusundaki Tuffah Mahallesi’ne düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısının 43’e yükseldiği, enkaz altında kalanların olduğu ve onlarca kişinin yaralandığı bildirilmişti.

Hamas ve İsrail Arasındaki Karşılıklı Açıklamalar

İsrail ordusu, Gazze kentinde yapılan saldırıların “Hamas tarafından askeri amaçlarla kullanıldığını” iddia etmişti. Hamas ise Şati saldırısına ilişkin açıklamasında, “İsrail’in yerleşim alanlarını bombaladığını, çocuklara, kadınlara ve yaşlılara karşı yeni bir katliam yaptığını” belirtmişti.

İlgili Yazılar