Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İnce, Bozkurt’ta felaketi yerinde inceledi

İnce, Bozkurt’ta felaketi yerinde inceledi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
22 0

Muharrem İnce, Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde sel felaketinden zarar gören yerleri ziyaret etti.

İnce, ziyaretle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bozkurt’ta yaşanan felaketin acısına zaman bile ilaç olamaz. Çok büyük bir felaket; büyük bir acıyı paylaşıyoruz. Bu acılar bir daha yaşanmasın diye imar, rant ve HES seven bu düzeni değiştireceğiz. Ele ele verip insanı, yaşamı, doğayı seven yeni bir gelecek kuracağız” dedi.

ZİYARETLER SÜRDÜ

Muharrem İnce, selden zarar gören Kastamonu’nun Abana ve Sinop’un Ayancık ilçeleri ile köylerini ziyaret etti. Felaketi yerinde gören İnce, yetkililerden bilgi aldı, vatandaşların sorunlarını dinledi. Köylüler, Ayancık’ın Teyfikiye köyünde Demirkıran ailesini ziyaret eden İnce’yle sıkıntılarını paylaştı.

İnce’ye ziyaretlerde Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Özcan Özel, Hüseyin Avni Aksoy ve MYK Üyesi Doç. Dr. İpek Özkal Sayan da eşlik etti.

AFAD tarafından, yapılan açıklamada ise “Yaşanan sel nedeniyle 78 vatandaşımız (62 Kastamonu, 15 Sinop, 1 Bartın) hayatını kaybetmiştir. 2 vatandaşımız hastanelerde tedavi altındadır” ifadeleri kullanılmıştı.

İlgili Yazılar