Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Hedef 2024 Paris Olimpiyatları

Hedef 2024 Paris Olimpiyatları

haber haber - - 2 dk okuma süresi
14 0

Hedef 2024 Paris Olimpiyatları

Türkiye Golbol Kadın Genç ve A Milli Takım sporcuları, 2024 Paris Olimpiyatları öncesinde çalışmalarını Kahramanmaraş’ta sürdürüyor.

Görme engelli sporcuların zilli topla oynadığı bir spor olan ve son olarak 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda şampiyonluğa ulaşan A Milli Kadın Golbol Takımı ile Genç Kadın Milli Takımı’nın sporcuları, Kahramanmaraş’ta çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor. Ertuğrul Gazi Görme Engelliler İlk ve Ortaokulu’nun salonunda idmanlarını sürdüren sporcuların hedefinde 2024 Paris Olimpiyatları bulunuyor. Golbol Kadın Milli Takımı Antrenörü Gültekin Karasu, A Milli Kadın Takımı sporcusu Fatmagül Güler ile Genç Kadın Milli Takımı sporcuları Derya Kartal ve Medine Köse, çalışmalara dair İhlas Haber Ajansı’na (İHA) özel açıklamalarda bulundu. . parobet giriş

“Genç Milli Takımımız’ın tamamı Kahramanmaraşlı sporculardan oluşuyor”

Golbol Kadın Milli Takımı ile Genç Kadınlar Milli Takımı’nın sürekli yükselen bir grafik çizdiğini ifade eden Golbol Kadın Milli Takımı Antrenörü Gültekin Karasu, “Burası Türkiye’nin belli başlı golbol merkezlerinden bir tanesi ve burada çocuklar görme engelli okuluna gelerek golbol ile tanışıyorlar daha sonra aralarında başarılı olanları kendi spor kulüplerimiz seçiyorlar, orada da başarılı olanlar Milli Takım’a seçiliyorlar. Burada gördüğünüz çocuklarımız da hem Genç Milli Takım hem de A Milli Takım sporcularından oluşuyor. A Milli Takım’ın 9 kişilik geniş kadrosunda 4 tane sporcumuz var, Genç Milli Takımımız’ın tamamı da Kahramanmaraşlı sporculardan oluşuyor” dedi.

İlgili Yazılar