Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Hatay Depremlerinin Ardından Devlet Konaklarına Harcanan Paralar: ‘İtibardan Tasarruf Olmaz!’

Hatay Depremlerinin Ardından Devlet Konaklarına Harcanan Paralar: ‘İtibardan Tasarruf Olmaz!’

haber haber - - 2 dk okuma süresi
22 0

Hatay Depremleri Sonrası Konut Bekleyen Vatandaşlar

6 Şubat depremlerinin en çok etkilediği kentlerden biri olan Hatay’da binlerce vatandaş, hala çadır ve konteynerlerde yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor. Devletten konut bekleyen vatandaşlar, iktidarın ‘itibardan tasarruf olmaz’ anlayışı nedeniyle hükümet konaklarına harcanan paraları eleştirmeye devam ediyor.

Hükümet Konaklarına Harcanan Paralar

Son olarak 6 Şubat depremlerinin vurduğu Hatay’a 6 hükümet konağı birden yapılacağı açıklandı. Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda (EKAP) yapılan duyuruya göre Hatay’a altı yeni kaymakamlık binası yapılacak. Bu kapsamda, Erzin Hükümet Konağı için 127 milyon 850 bin TL’lik bir sözleşme imzalandı. İhaleler Şubat ve Mart aylarında gerçekleştirilirken, sonuç ilanları Haziran ayında EKAP’ta yer aldı.

Toplamda 30 konak için Hatay’a 1 milyar 423 milyon TL ödenmiş oldu. Ayrıca, Edirne’de Enez Hükümet Konağı için 13 Haziran 2024’te 82.9 milyon TL’lik bir sözleşme yapıldı. Bu konaklarla birlikte, 2024 yılında sözleşmesi yapılan hükümet konağı sayısı 30’a yükselirken, toplam maliyet 4 milyar 240 milyon TL’ye ulaştı.

İlgili Yazılar