Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Hamas, İsrail’in Gazze’deki Okulu Hedef Aldığını İddia Etti

Hamas, İsrail’in Gazze’deki Okulu Hedef Aldığını İddia Etti

haber haber - - 2 dk okuma süresi
16 0

Hamas: “Yeni Bir Katliam”

Hamas, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin Nusayrat bölgesindeki okulu hedef aldığını belirtti. Hamas’ın yazılı açıklamasında, İsrail savaş uçaklarının el-Cauni Okulu’nu bombalamasına tepki gösterildi. Binlerce sivilin kaldığı okula düzenlenen saldırıda en az 16 kişinin öldüğü bildirildi. Hamas, bu saldırıyı “yeni bir katliam” olarak nitelendirerek uluslararası toplum ve BM’den savaş suçlarına son verilmesi için harekete geçmelerini istedi.

Hamas: İddialar Yalan

Hamas, İsrail’in saldırı sırasında binada teröristlerin olduğuna dair iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Hamas’ın açıklamasında, işgal ordusunun iddialarla suçlarını gizlemeye çalıştığı ifade edildi. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında yerinden edilen sivillerin kaldığı okulları hedef aldığı belirtilerek bu durum kınandı.

İsrail Heyeti Katar’a Gidiyor

İsrail’in müzakere heyetinin, esir takası anlaşması konusunda görüşmeler yapmak üzere Katar’a gideceği belirtildi. Gazze’deki İsrailli esirlerin geri dönüşünü sağlamak amacıyla yapılan bu görüşmelerde, ABD ve Katar’ın da rol alacağı ifade edildi. İsrail Başbakanı Netanyahu’nun gelecek hafta İsrailli heyetin yeniden Doha’ya gitmesine karar verdiği duyuruldu.

Kaynak: (Haberin kaynağı)

İlgili Yazılar