Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Gürsel Erol’un Parlamento ve Anayasa Değişikliği Konusundaki Görüşleri

Gürsel Erol’un Parlamento ve Anayasa Değişikliği Konusundaki Görüşleri

haber haber - - 2 dk okuma süresi
23 0

Gürsel Erol: CHP Elazığ Milletvekili Olarak Öne Çıkıyor

CHP Tunceli Milletvekili olarak görev yapan Gürsel Erol, CHP’nin yıllardır Elazığ’dan milletvekili çıkaramaması üzerine gönüllü olarak Elazığ’dan aday oldu ve seçimi kazandı. 2023 seçiminde yeniden aday gösterilip kazanan Erol, sadece ilinin değil, ülke genelindeki sorunları ve çözüm önerilerini TBMM’ye taşıyor.

Anayasa Değişikliği ve Türkiye’nin Öncelikleri

Gürsel Erol, Türkiye’nin önceliklerinin geçim sıkıntısı, işsizlik, eğitim ve sınav sorunları, kamuya alımlarda gençlerin haklarının mağdur edilmesi gibi konular olduğunu belirtiyor. Anayasa değişikliğinin öncelikli bir sorun olmadığını vurgulayan Erol, ülkenin daha çok kamusal reformlara ve yurttaşlık haklarının güçlendirilmesine ihtiyaç olduğunu savunuyor.

Milletvekili Sayısının Azaltılması Gerekliliği

Gürsel Erol, TBMM’nin milletvekili sayısının azaltılması gerektiğini savunuyor. Siyasi Partiler Yasası’nın değiştirilmesi gerektiğini belirten Erol, genel başkanların iradesiyle parlamentoya gelen milletvekillerinin yeterince temsilci olamayacağını düşünüyor. Erol, Türkiye’nin lider sultasından kurtulması ve daha demokratik bir siyasi yapıya kavuşması için milletvekili sayısının 450’ye indirilmesi gerektiğini vurguluyor.

Milletvekili Tercih Sistemi ve Belediyelerin Borçlanma Politikası

Gürsel Erol, milletvekili tercih sisteminin vatandaşın kendi milletvekilini seçmesini sağlaması gerektiğini savunuyor. Ayrıca belediyelerin borçlanma politikasında toplum yararına olan hizmetlere borçlanmaktan çekinmemesi gerektiğini vurguluyor. Erol, doğru yatırımların yapılması ve topluma yararlı hizmetlerin öncelikli olması gerektiğini söylüyor.

İlgili Yazılar