Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Guncel
 4. »
 5. Gülüş Tasarımı Tedavi Yöntemleri

Gülüş Tasarımı Tedavi Yöntemleri

haber haber - - 5 dk okuma süresi
17 0

Gülüş Tasarımı Tedavi Yöntemleri

Diş ve diş etlerinin hastanın ihtiyaçlarını ve yüz şekline bakılarak doğal güzelliğini geri kazandırma işlemidir.

Porselen kaplama uygulamalarında dişlerde aşınma yoktur veya çok azdır. Porselen veya zirkonyum uygulamalarının uygun görülmesi halinde adımlarda yapılan manevralar sırasında hastaya danışılarak bazı değişiklikler yapılabilir.

Tüm bu diş eti ve diş tekrarları ve uygulamalarında dudakların şekli ve konturu da dikkate alınır ve hedeflenen tasarım mükemmelleştirilir. Gülüş tasarım fiyatları ise yine merak edilen konular arasındadır. 

Gülüş Tasarımı Tedavi Fiyatları

Gülüş tasarımı kişinin yapısına göre uygulanan bir tedavi sürecidir. Gülüş tasarımı fiyatları da kişisinin özelliklerine göre değişmektedir.

Tedavi sırasında ek bir tedavi uygulanması gerekir yine bu durumda fiyatlara yansıyacaktır. Gülüş tasarım fiyatları yine tedaviyi yapacak hekime göre de değişebilir.

İmplant Diş Kimler İçin Uygundur?

İleri evre şeker hastalığı (kontrolsüz şeker hastalığı), kalp hastalığı ve kan pıhtılaşma sorunu olan hastaların ameliyat öncesi mutlaka ilgili dallardaki doktorların onayını almaları gerekmektedir.

İmplant tedavisi diğer tedavilere göre avantajı komşu dişlerin zarar görmemesidir. Yani komşu dişlerin kesilmesine gerek yoktur. İmplant kök görevi görür ve doğal diş gibi yemek yiyebilir, konuşabilir ve gülebilirsiniz.

İmplant Diş Faydaları Nelerdir?

Uygun olmayan diş restorasyonlarında dişler ağız içinde hareket edebilir ve yanlış telaffuza neden olabilir. Diş implantlar dişlerinizin kayması endişesi duymadan konuşmanızı sağlar. Dişlerinizin kökleri, bir ağaç kökü gibi çene kemiğinize yapışıktır. Diş kaybettiğinizde kök yerinde bir boşluk kalır ve implant tedavisi ile bu kökler eski haline döndürülür.

İmplant Diş Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tedaviye başlamadan önce dişlerin sindirim sistemi için ne kadar önemli olduğunu bilmelisiniz. Sindirim sisteminin erken evrelerinde önemli olan dişin aktif kullanımına olanak sağlayan implant tedavisi süreç içerisinde geçici çözümler için de umut vadetmektedir.

İmplant Diş Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

İki aşamadan oluşan impant tedavisi, kemiğe yerleştirme süresi yaklaşık 15 dakikadır. Tedavi süresi çok uzun sürmeyen diş implantı sırasında herhangi bir ağrı hissi oluşmaz

Zirkonyum Kaplama Nasıl Uygulanır?

Zirkonyum uygulamadan önce diş hekimi diş etlerini muayene edecektir. Bu taramanın amacı hastadaki olası diş eti problemlerini tespit etmektir. Diş eti çekilmesi veya diş eti kanaması gibi sorunları olan hastalarda zirkonyum kaplama öncesi bu sorunların giderilmesi için tedavi uygulanır. Hastanın diş eti sağlığı zirkonyum kaplama ile uyumlu ise diş hekimi tarafından lokal anestezi altında uygulanır.

Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum kaplama inanılmaz derecede güçlü ve dayanıklıdır. Zirkonyum kaplama ile tedavinin uzun süreli başarısı oldukça yüksektir ki bu da bu kaplama uygulamasını tercih edenler için en tatmin edici avantajdır.

Zirkonyum Kaplama Kimler İçin Uygundur?

Diş kaplama isteyenler arasında zirkonyum kaplama tercih edenler veya kararsız olanlar olabilir. O halde zirkonyum kaplama ile kimlerin ilgilenebileceğinden bahsedelim.

 • Metal ürünlere alerjisi olanlar
 • Dişleri kırık veya eksik olanlar
 • Çapraşık dişler
 • Sararmış dişler
 • Kırık dişler
 • Çapraşık dişler
 • Eski, hasarlı dolgular
 • Dişlerinde aşırı madde kaybı olanlar
 • Diş çürüğü veya kırılması
 • Diş eti sorunu olanlar
 • Kozmetik bir gülümsemeye sahip olmak isteyenler,
 • Kısa sürede güzel dişler isteyenler, kanal tedavisi veya diğer tedaviler
 • Metal alerjisi olmayan kişiler, daha parlak diş etleri isteyebilirler. Metal kaplamalara ve metallere alerjisi olan kişilere

Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Memnun Mu?

Zirkonyum kaplama tedavisi sonrası yapılan geri dönüşler genelde çok olumludur. Zirkonyum kaplama yaptıranlar tedavi sonrası olumlu dönüşler yapmaktadır.

Zirkonyum Kaplama Sırasında Ağrı Olur Mu?

Zirkonyum Kaplama beklenildiği gibi tedavi sırasında şiddetli bir ağrı oluşmaz. Dayanılmayacak bir acı yaşatmaz

Zirkonyum Kaplama İşlemi Ne Kadar Sürer?

Zirkonyum Kaplama tedavisi çok uzun süren bir süreç değildir. Genelde 4 ila 5 gün sürmektedir. Yapılan işleme göre süre uzayabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir