Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Givors Türk Kültür Festivali’nde Coşku ve Birlik

Givors Türk Kültür Festivali’nde Coşku ve Birlik

haber haber - - 1 dk okuma süresi
12 0

“Yavuz: Adaletin Kılıcı” Kitabının Yazarı Festivalde

Givors DİTİB Fatih Camisi Derneği tarafından düzenlenen “Givors Türk Kültür Festivali” Muhammet Mücahit Küçükyılmaz’ın kitabını imzalamak için renkli bir şekilde sona erdi. Kitabın yazarı olan Küçükyılmaz, festivale katılarak Türk ve Cezayirli kardeşliğini vurguladı. Cezayir Büyükelçisi kimliğinden ziyade yazar olarak burada bulunduğunu belirten Küçükyılmaz, birlik ve kardeşlik vurgusunu ön plana çıkardı.

25 Bin Kişi Festivali Ziyaret Etti

Festivalde 25 bin kişinin ağırlandığını belirten Givors Fatih Camisi Derneği Genel Sekreteri Yasin Fide, misafirlerin yüzde 60’ının yabancı uyruklu olduğunu ve festivalin amacına ulaştığını vurguladı. Festivalin Türk kültürünü tanıtmayı hedeflediğini belirten Fide, elde edilen gelirlerin derneğe ve camiye aktarılacağını dile getirdi.

Avrupa’nın Farklı Ülkelerinden Katılım

Fide, festivalde 7 bin metrekarelik alanda yer alan stantların Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen esnaflara ve vatandaşlara ait olduğunu ifade etti. Türk kültürünü yansıtan yemeklerden el sanatlarına kadar birçok unsurun yer aldığı festivalde, halk oyunları ve semazen gösterileri de izleyicilerle buluştu.

İlgili Yazılar