Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Gençlere Müjde!

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Gençlere Müjde!

haber haber - - 2 dk okuma süresi
14 0

Bakan Bak, Gençlerin Ücretsiz Gezi ve Konaklama İmkanıyla İlgili Açıklamalarda Bulundu

Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlere yönelik Müzekart GNS ve Seyahatsever projeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bak, gençlerin ülkelerini gezme, tanıma ve keşfetme imkanı bulduklarını belirterek, projelerin büyük ilgi gördüğünü ifade etti.

Müzekart GNS ve Seyahatsever Projeleri Ne Zaman Başlıyor?

Bakan Bak, Müzekart GNS uygulamasından faydalanmak isteyen gençlerin www.muzekartgns.com adresinden başvuru yaparak dijital kartlarını oluşturabileceklerini belirtti. 1 Temmuz’dan itibaren gençler, ülke genelindeki 300’den fazla müze ve ören yerini ücretsiz ziyaret edebilecekler. Ayrıca, Seyahatsever projesi kapsamında yaz döneminde 18-30 yaş arası gençlere ücretsiz konaklama imkanı sunulacak. Seyahatsever projemiz 8 Temmuz’da başlıyor ve 25 Ağustos 2024 tarihine kadar devam edecek şeklinde açıklamalarda bulundu.

Gençlik Kampları İçin Başvurular Başladı

Bakan Bak, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki 25 ildeki, 38 Gençlik Kampı’nın ilk dönem misafirlerini kabul etmeye başladığını duyurdu. Ayrıca, ikinci kamp dönemi için başvuruların 7 Temmuz’a kadar devam edeceğini belirterek, başvuruların “ghgm.gsb.gov.tr” adresinden veya Gençlik Merkezleri’nde ilgili görevlilerin yardımıyla yapılabileceğini aktardı.

İlgili Yazılar