Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Genç Yetenek: Esila Biltekin

Genç Yetenek: Esila Biltekin

haber haber - - 5 dk okuma süresi
27 0

Genç Yetenek: Esila Biltekin
31 Ocak 2008 yılında doğan Esila Biltekin 14 yaşındadır. Çok küçük yaşlarda sosyal medya ile tanışmıştır. Teknoloji çağının da getirdiği bir durum ile kendi videolarını çekmektedir. Kendine ait bir youtube kanalı vardır ve bu sosyal medya platformunda video çekmektedir. Oldukça fazla takipçi sayısına sahip olan Esila Biltekin, aynı zamanda başka bir sosyal medya platformu olan Instagram gibi alanlarda da oldukça fazla takipçi sayısına sahiptir.
Youtube serüvenine 2015 yılında başlamıştır. Zaten oldukça fazla sosyal medyaya maruz kalmış ve sosyal medyanın ne kadar eğlenceli olduğunu küçük yaşta fark etmiştir. Bunun üzerine bir kanal açarak kendi deneyimlerini insanlara aktarmaya çalışmıştır. Şu an için oldukça popüler videolar da çekmiştir. Esila Biltekin, Youtube kanalında eğlenceli içerikler çekmektedir. Genel olarak bakıldığında kitle olarak genç kızlara hitap etmektedir. Youtube kanalının içeriklerine bakıldığında, eğlence, bilgilendirici video, moda dünyası ile ilgili anlatımlar, günlük vloglar, eğlenceli challengler, gidip gördüğü yerlere ait gezi videoları ya da vlogları, kendin yap videolar, günlük stil videoları gibi konu başlıklı videoları vardır.

​​​​​​​

Oldukça eğlenceli videolar çeken Esila Biltekin sosyal medya ile büyümek ve bu büyümeyi de insanlara göstermek istemektedir. Bunun için oldukça yoğun çalışan ve hayatını sürekli olarak videolarla insanlarla paylaşarak yaşamaktadır. Küçük yaşta böyle bir platformda olmak oldukça zor bir karardır. Özellikle okul hayatı ile birlikte bunu idare etmektedir. Bu konuda normal yaşıtları gibi bir zamanı yoktur. Fakat bunu severek yapması ve bunu bir meslek haline getirmek istemesi oldukça gurur vericidir.
Esila Biltekin bu sosyal medya platformu sayesinde oldukça büyük bir aileye de sahiptir. Tanımadığı fakat hep yanında olan arkadaşları, takipçileri vardır. Bu yüzden de bu kanalı daha da büyümek ve daha fazla insana ulaşmayı amaçlamaktadır. Bunun i.in aktif olarak sürekli içerik üretmekte ve yeni yerler keşfetmektedir.
Eski dönemlerde el üstünde tutulan doktorluk, avukatlık, mühendislik ve öğretmenlik gibi meslekler günümüzde önemini korusa da dijital çağ mevcut pek çok alanda dönüşüme yol açtı ya da farklı iş kollarını hayatımıza kattı. Sosyal medyaya baktığımızda oldukça fazla fenomen ve youtuber görmekteyiz. Bununla birlikte sosyal medya artık bir meslek haline geldi.  Bu işler için de blogger, YouTuber ya da son dönemde genel anlamda “influencer” olarak tanımlanan kişilerle iş birliği yapılmaya başlandı. Esila Biltekin, bu mesleği hobi olarak başlamıştır. Ve şu an için oldukça başarılı bir şekilde bunu yürütmektedir. Kendini de bu meslekte gören Esila Biltekin bunun için de oldukça başarı bir şekilde ilerlemektedir. Sürekli olarak içerik üretmekte ve takipçilerine içeriklerini göstermektedir. Daha yaş olarak oldukça küçük olsa da Esila Biltekin youtuberlık sevgisinden hiç vazgeçmemiş.
Esila Biltekin iç üreticiliği ve youtube kanalını bu işten para kazanmak için açmamıştır. Bu alanlarda kendini iyi hissettiği ve bu platformda mutlu olduğu için bu alana yönelmiştir. Günlük hayatını videolara çekmek, kendin yap fikirleriyle farklı şeyler denemek, gittiği yerleri insanlarla paylaşmak, günlük hayatını vloglamak ya da farklı deneyimler yakalamak için challengeler düzenlemek onun kendini en iyi ifade ettiği alanlardan biridir. Bu yüzden youtube kanalı ve takipçileri onun için bir aile olmuştur. Kendini bu aileye karşı sorumlu hissetmektedir ve aynı zamanda bu işi severek de yapmaktadır. Yaşı küçük olsa da başarıları oldukça fazla olan Esila Biltekin şu an için parlayan yıldızlar arasındadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir