Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Gazze’de Kıtlık ve Susuzluktan Ölen Çocuk Sayısı Artıyor

Gazze’de Kıtlık ve Susuzluktan Ölen Çocuk Sayısı Artıyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
21 0

Gazze’deki Kıtlık ve Susuzluk Krizi Derinleşiyor

Gazze’de yaşanan kıtlık ve susuzluk krizi her geçen gün daha da derinleşiyor. Filistin resmi ajansı WAFA’nın haberine göre, Gazzeli bir çocuk, Deyr el-Belah kentindeki Mescid-i Aksa Şehitleri Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Bu vakayla birlikte Gazze Şeridi’nde yetersiz beslenme kurbanlarının sayısı 40’a yükseldi.

Gazze Şeridi’nde Acil Yardıma İhtiyaç Var

Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya beldesinde bulunan Kemal Advan Hastanesi’ndeki kaynaklar, bölgede 200’den fazla çocukta yetersiz beslenme belirtileri olduğunu açıkladı. Gazze’nin kuzeyi, İsrail’in sınır geçişlerini kapatması ve yardım tırlarının bölgeye girişine engel olması nedeniyle ciddi bir gıda kriziyle karşı karşıya.

İsrail’in Sınır Kapılarını Kapatması Krizi Derinleştiriyor

İsrail ordusunun Refah Sınır Kapısı’nın Filistin tarafını işgal etmesi, Gazze’ye yardım akışının durmasına ve yaralıların tedavi için yurt dışına çıkamamasına neden oldu. Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki insani felaketin her geçen gün daha da kötüleştiği belirtiliyor.

Ölü ve Yaralı Sayıları Endişe Verici

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı verilerine göre, İsrail’in 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırılarda 37 bin 266 kişi hayatını kaybetti, 85 bin 102 kişi yaralandı. Hala enkaz altında ve yol kenarlarında cesetler bulunmasına rağmen sağlık ekiplerinin bölgeye ulaşamadığı bildiriliyor.

İlgili Yazılar