Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Gazze’de İsrail Saldırıları Sonucu Onlarca Ev Vuruldu

Gazze’de İsrail Saldırıları Sonucu Onlarca Ev Vuruldu

haber haber - - 2 dk okuma süresi
14 0

Sivil Savunma Sözcüsü: Evlerde ve Yollarda Onlarca Ölü ve Yaralı Var

Gazze Sivil Savunma Sözcüsü Mahmud Basal, Şucaiyye’de İsrail ordusunun onlarca evi hedef aldığını, evlerde ve yollarda onlarca ölü ve yaralı bulunduğunu belirtti. Savaş uçakları ve topçu saldırılarının devam etmesi nedeniyle mağdurlara ulaşılamadığını kaydeden Basal, bölgeden mahsur kalan ailelerin bulunduğunu ve onların tahliye edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Şucaiyye’deki Durum Çok Zor ve Trajik

Basal, İsrail ordusunun evleri ve altyapıyı hedef aldığı Şucaiyye’nin durumunun çok zor ve trajik olduğunu vurgulayarak, on binlerce kişinin bu bölgeden göç ettiğini ve barınacak yer bulamadığını ifade etti. Gazze’de yıkılan her yerin barınma merkezlerinin dolu olduğunu belirten Basal, savaşın devam etmesi nedeniyle gıda ve temel ihtiyaç maddelerinde yaşanan sıkıntıya da dikkat çekti.

İsrail’in Gazze Saldırıları Devam Ediyor

İsrail devlet televizyonu KAN’ın duyurusuna göre, İsrail ordusu Şucaiyye Mahallesi’ne hava ve topçu saldırıları eşliğinde karadan girmeye başladı. Bölge sakinlerinden Şucaiyye, Turkman ve Tuffah mahallelerinin boşaltılması istenirken, Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan gelen bilgiye göre son 24 saatte İsrail’in gerçekleştirdiği saldırılarda 47 Filistinlinin daha hayatını kaybettiği, 52 kişinin yaralandığı belirtildi.

Filistin Kızılayı’ndan Yakıt Sıkıntısı Uyarısı

Filistin Kızılayı, Gazze’deki ambulanslarının hizmet dışı kaldığını duyurdu. İsrail’in Refah Sınır Kapısı’nı kapalı tutması ve yakıt sevkiyatlarını sınırlaması nedeniyle ambulans filosunun yüzde 36’sının çalışmadığı belirtildi. UNRWA’nın ise Kızılayın ambulans filosu için yapılan yakıt sevkiyatlarını da teslim etmediği ifade edildi.

İlgili Yazılar