Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Gazze’de İsrail Saldırıları Devam Ediyor

Gazze’de İsrail Saldırıları Devam Ediyor

haber haber - - 1 dk okuma süresi
15 0

İsrail Saldırısında 3 Filistinlinin Cesedi Çıkarıldı

Gazze’deki Sivil Savunma Müdürlüğü’nün açıklamasına göre, Şeyh Rıdvan bölgesinde İsrail’in bombaladığı evin enkazından 3 Filistinlinin cesedi çıkarıldı. Ev, Racih ailesine aitti.

Filistinlilerin Ölü ve Yaralı Sayısı Artıyor

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, İsrail’in 7 Ekim 2023’ten bu yana düzenlediği saldırılarda 37 bin 877 Filistinlinin öldüğünü ve 86 bin 969 Filistinlinin yaralandığını açıkladı. Bu saldırılarda en az 15 bin 694 çocuk ve 10 bin 279 kadın hayatını kaybetti.

Filistin Direniş Grupları İsrail’e Karşı

Gazze’de direniş grupları, İsrail askerlerini ve araçlarını hedef alıyor. Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları ile İslami Cihad’ın askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri, Gazze’de çatışmalara devam ediyor. Tel el-Heva ve Şucaiyye mahallelerinde İsrail askerlerine yönelik saldırılar gerçekleştirildi.

İsrail Güçleri ve Araçları Vuruluyor

Kassam Tugayları, İsrail askerleri ve araçlarına karşı Yasin-105 roketleri ile saldırılar düzenlediğini duyurdu. Ayrıca, Kudüs Seriyyeleri’nin de Gazze’deki çatışmalara katıldığı belirtildi. Direniş güçleri, hazırlıklarını sürdürerek İsrail’e karşı kararlı bir şekilde mücadele ediyor.

İlgili Yazılar