Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Filistin Destekçileri Beyaz Saray Önünde Çadır Kurdu

Filistin Destekçileri Beyaz Saray Önünde Çadır Kurdu

haber haber - - 1 dk okuma süresi
9 0

Filistin Destekçileri Sessiz Protestolarına Devam Ediyor

Dün Beyaz Saray önünde toplanan Filistin destekçisi göstericiler, Joe Biden yönetimine “Gazze konusundaki kırmızı çizgisine uyması” çağrısında bulundu. Göstericilerin bir kısmı akşam saatlerinde Beyaz Saray ile Washington Anıtı arasında kalan bölgede çok sayıda çadır kurdu. Polis, çevrede güvenlik önlemleri alırken göstericiler, amaçlarının “Gazze’deki soykırıma dikkat çekmek” olduğunu belirtti.

Amerika Genelinde Filistin’e Destek Gösterileri

Nisan ayının ortasından itibaren ABD genelinde birçok üniversite kampüsünde çadır kamplarının kurulduğu belirtildi. Binlerce Amerikalı öğrenci, ülke genelinde yaklaşık 6 hafta süren gösterilerde Filistin’e desteklerini ortaya koymuştu. Gösterilerin Washington’daki büyük gösteriyle devam ettiği ve sessiz protestoların sürdüğü belirtildi.

İsrail’in Saldırıları ve Canlı Kurtarılan Esirler

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nde çeşitli noktalara düzenlediği saldırılar sonucunda iki farklı bölgede toplam 4 İsrailli esirin canlı olarak kurtarıldığını duyurdu. Gazze’deki Hükümetin Medya Ofisi ise İsrail ordusunun Nuseyrat Mülteci Kampı’na düzenlediği saldırıda 210 kişinin öldüğünü, en az 400 kişinin yaralandığını açıkladı.

İlgili Yazılar