Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Ferdi Zeyrek: Manisa’da Belediye Başkanı Olarak Yönetim Anlayışım

Ferdi Zeyrek: Manisa’da Belediye Başkanı Olarak Yönetim Anlayışım

haber haber - - 2 dk okuma süresi
12 0

Ferdi Zeyrek Kimdir?

Ferdi Zeyrek, 1977 yılında ev hanımı Gülten ve çarşı eşrafından Tıraşçı Ahmet’in oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Mimar olan Zeyrek, kendi şirketini kurmuş ve Nurcan hanımla evlenerek üç kızı dünyaya getirmiştir. Sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler almış, Mimarlar Odası Başkanlığı, Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeliği ve CHP İl Başkanlığı gibi görevlerde bulunmuştur.

Manisa’da Belediye Başkanı Olarak Göreve Başlaması

Zeyrek, 2019 yılında Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuş ancak kazanamamıştır. Ancak 2024 yılında tekrar aday gösterilmiş ve bu sefer başarılı olarak Manisa’da CHP’yi iktidara taşımıştır. Böylece 1946 yılından beri CHP ilk defa Manisa’da iktidara gelmiştir.

Yönetim Anlayışı ve Başarıya Giden Yol

Zeyrek, halktan kopuk bir yönetim anlayışının sona erdiğini ve halkın ihtiyaçlarına karşı duyarsız bir önceki başkanın yerine, halkın içinden biri olarak seçilmesinin önemli olduğunu belirtmiştir. Adaletli, eşitlikçi ve şeffaf bir yönetim sergileyerek Manisa halkının güvenini kazanmıştır. Ayrıca, sosyal belediyecilik uygulamaları ile vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya yönelik adımlar atmıştır.

İlginç Bir Örnek: Suyun Meta Olarak Kullanılmasına Karşı Duruş

Zeyrek, suyun temel yaşam hakkı olduğunu vurgulayarak, Manisa’da su fiyatlarında indirim yapmış ve sosyal belediyecilik anlayışını su konusunda da göstermiştir. Bu duruş, belediyenin ticarethane olmadığını ve halkın müşteri değil yurttaş olduğunu göstermiştir.

Gelecek Hedefler ve Vizyon

Zeyrek, Manisa’nın potansiyelini en iyi şekilde kullanmak ve geliştirmek için çalışmalarına devam edeceğini belirtmiştir. Ege Bölgesi için planladığı Ege Planlama Ajansı projesi ile bölgeye katkı sağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca, halkın beklentilerine cevap vererek, gelecek seçimlerde de başarılı olmayı amaçlamaktadır.

İlgili Yazılar