Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Dairesi’nden Emekli Bülent Kılıçtepe’den Uyuşturucu ile Mücadelede Önemli İfadeler

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Dairesi’nden Emekli Bülent Kılıçtepe’den Uyuşturucu ile Mücadelede Önemli İfadeler

haber haber - - 2 dk okuma süresi
28 0

Bülent Kılıçtepe’nin Narkotik Suçlarla Mücadeledeki Deneyimi

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi (KOM), 1980 yılında kuruldu ve bu dairenin önemli birimi Narkotik Suçlarla Mücadele şubesiydi. Şehit polis çocuğu olan Bülent Kılıçtepe, ekipler amiri olarak göreve başladı. Ardından Mardin ve İstanbul Narkotik Şubelerinde görev aldı.

Uluslararası Uyuşturucu ile Mücadele Günü

Emekli Emniyet Müdürü Bülent Kılıçtepe, uyuşturucu kullanımının dünya gençliğinin baş belası haline gelmesine dikkat çekiyor. Birleşmiş Milletler, 26 Haziran’ı ‘Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü’ olarak kabul etti.

Ülkemizdeki Uyuşturucu Sorunu

Ülkemizde de gençliğin en büyük sorunlarından biri uyuşturucu kullanımı. 2021 yılında uyuşturucu kullanıcılarının sayısı 296 milyona ulaşmıştır. Bu rakamlar her geçen gün artmaktadır. Uyuşturucu suçlularının cezaevlerindeki sayısı da ciddi bir artış göstermektedir.

Uyuşturucu Bağımlılığı ve Tedavi

Türkiye’de uyuşturucu bağımlılığı, bedeni olumsuz etkilerken bırakılamayan ve kriz yaratan maddelerin alınması olarak tanımlanır. Uyuşturucu bağımlılığı tedavisine erken başlamak önemlidir ve bu bir beyin hastalığı olarak kabul edilmelidir.

Bu konuda ailelerin dikkatli olması ve erken müdahale etmeleri gerekmektedir. Ayrıca uyuşturucu bağımlılığıyla mücadelede toplumun bilinçlendirilmesi ve tedavi imkanlarının artırılması büyük önem taşımaktadır.

İlgili Yazılar