Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Emekli Emniyet Müdürü Hanefi Avcı Gazeteci Eren Talha Altun’un sorularını yanıtladı.

Emekli Emniyet Müdürü Hanefi Avcı Gazeteci Eren Talha Altun’un sorularını yanıtladı.

haber haber - - 2 dk okuma süresi
7 0

Emeklİ Emniyet istihbarat dairesi başkanı Hanefi Avcı gazeteci Eren Talha Altun’un sorularını yanıtladı.

2010 yılında yazdığı ‘Dün Devlet, Bugün Cemaat’ isimli kitabıyla, Emniyet başta olmak üzere devlet içindeki; FETÖ örgütlenmesini deşifre eden eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, 2016 yılına gelindiğinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na 7 sayfalık dilekçe; vererek, Emniyet’te ‘Milli Damar’ adında yeni bir suç örgütü olduğunu ileri sürmüştü.

Bunun üzerine Müşteki sıfatıyla da ifade veren Hanefi Avcı, dilekçenin yanı sıra Milli Damar suç örgütü üyesi; olduğu iddia edilen kişilerin isimlerini de ‘kapalı bir zarf’ içinde savcılığa sunmuştu.

Hanefi Avcı uzun bir aradan sonra, Devlet’e sızmaya çalışan tarikatler konusunda ilgili Devlet kurumlarını ve yöneticilerini tekrar uyardı(!)

Avcı, konuk olarak katılmış olduğu Eren Talha Altun’un sunduğu programda , bu konuya ilişkin önemli uyarılarda bulundu.

Hanefi Avcı, FETÖ’nün ciddi oranda Devletten temizlenmesinin ardından, bunu bir boşluk ve fırsat bilen diğer cemaatlerin boş durmadığını belirtti.

Avcı, bu cemaatlerin geçmişte FETÖ’nün oluşturduğu kadar geniş ve kapsamlı bir hakimiyetleri; olmasa da, bunların bir araya gelmeleri halinde Devlet için tekrar tehlike arz edeceklerini ifade etti.

Avcı, bu cemaat ve tarikatların Devlet içindeki rekabetleri ve kadrolaşma eğilimlerine karşı, FETÖ’de olduğu gibi; geç önlem alınmasının vahim bir hata olacağını da söyledi.

Röportajın tamamına Eren Talha Altun’un resmi internet adresi https://erenaltun.com.tr/hanefi-avci-roportaj/ üzerinden erişebilirsiniz..

İlgili Yazılar