Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Donald Trump “Sus Payı” Davasında Suçlu Bulundu

Donald Trump “Sus Payı” Davasında Suçlu Bulundu

haber haber - - 2 dk okuma süresi
21 0

Jüri, Trump’ı Tüm Suçlamalardan Suçlu Buldu

ABD eski Başkanı Donald Trump, “sus payı” davasında hakkındaki 34 suçlamadan tamamının suçlu olduğuna karar verildi. Mahkemenin 12 kişilik jüri heyeti, Trump’ı suçlu buldu ve tarihte ilk kez bir eski başkanın suçlu bulunduğu dava sonuçlandı.

Trump: “Ben Çok Masum Bir Adamım”

Trump, jürinin kararının ardından medyaya yaptığı açıklamada, “Bu rezalet ve hileli bir duruşmaydı. İnsanlar burada ne olduğunu biliyor. Ben çok masum bir adamım. Ülkemi ve anayasamı savunuyorum.” şeklinde konuştu ve ülkenin cehenneme döndüğünü savundu.

Mahkeme Tarihi Belirlendi

Hakim Juan Merchan, Trump’a verilecek ceza için 11 Temmuz 2024 tarihini belirledi. Trump’ın önündeki ilk mahkeme günü olan 11 Temmuz’da mahkumiyet kararının verileceği duruşma gerçekleşecek.

Trump’ın Geleceği

Uzmanlar, Trump’ın hafif suçlardan mahkum olabileceğini ve cezanın hapis cezası yerine diğer yaptırımlar olabileceğini belirtiyor. Trump’ın hapse girmesi durumunda temyize gidebileceği ve seçimleri kazanması halinde başkanlık koltuğuna oturabileceği ifade ediliyor.

Başkanlık Yarışındaki Etkisi

Trump’ın suçlu bulunması ve potansiyel hapis cezası alma durumunun, seçimlerde nasıl bir etki yaratacağı tartışma konusu. Ancak anketler, Cumhuriyetçi tabanın büyük çoğunluğunun Trump’a desteklerini sürdüreceğini gösteriyor.

İlgili Yazılar