Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Diyanet, Suudi Arabistan’a Giden Hacı Adaylarını Şikayet Ediyor

Diyanet, Suudi Arabistan’a Giden Hacı Adaylarını Şikayet Ediyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
22 0

Suudi Arabistan Vatandaşlarına Diyanet Şikayeti

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, seyahat vizesi, işçi vizesi ve ticari vizeyle Suudi Arabistan’a giden Türk hacı adaylarını Suudi Arabistan yönetimine şikayet ettiği ortaya çıktı.

Suudi Arabistan’dan Çıkarma ve Ceza

Suudi Arabistan’ın, Diyanet’in şikayet ettiği Türk vatandaşlarını otel otel arayıp bulduğu ve 10 bin riyal (86 bin TL) ceza kestikten sonra sınır dışı ettiği belirtiliyor. Yaklaşık 20-25 bin Türk vatandaşının bu sorunla karşı karşıya kaldığı belirtiliyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Hizmetleri Daire Başkanı’nın İtirafı

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Hizmetleri Daire Başkanı Hüseyin Demirhan’ın, bir sohbet sırasında kendi kotaları dışında hacca giden Türkleri şikayet ettiğini itiraf ettiği öğrenildi. Demirhan’ın açıklamalarına göre, plansız ve programsız olarak giden hacılar Diyanet tarafından şikayet edilmiş.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısından Tepki

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, Diyanet’e tepki göstererek Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a “Bu utanç verici duruma son verin” çağrısında bulundu. Ekmen, Türk vatandaşlarının Suudi makamlarına ihbar edilmesinin kabul edilemez olduğunu belirtti.

İlgili Yazılar