Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Hakkında Çarpıcı İddialar

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Hakkında Çarpıcı İddialar

haber haber - - 2 dk okuma süresi
21 0

Anıtkabir Ziyareti Yapmayan Diyanet İşleri Başkanı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 18 Eylül 2017’de atandığı göreve gelmesine rağmen Anıtkabir’e gitmedi. Atatürk’ü hutbelerde anmayan Erbaş, 7 yıl boyunca Anıtkabir’deki hiçbir programa katılmadı.

Yurtdışı Seyahatler ve Anıtkabir Törenlerine Katılmama

Erbaş, 7 yıllık görev süresinde 100’e yakın yurtdışı seyahatine çıkarak 42 ülkeyi ziyaret etti. Ancak 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim ve 10 Kasım gibi ulusal bayramların Anıtkabir’deki törenlerine katılmadı.

Lüks Yaşam ve Yurt Dışı Gezileri

Erbaş’ın lüks makam aracı, beş yıldızlı otellerdeki toplantılar ve zengin yemek menüleriyle gündeme gelmesine rağmen pandemi döneminde yurt dışı seyahatlerine devam ettiği görüldü. Eşi Seher Erbaş’ın da bazı yurtdışı programlarına eşlik ettiği biliniyor.

Diyanet İşleri Başkanı’nın Yurt Dışı Ziyaretleri

Ali Erbaş’ın görev süresi boyunca Almanya, ABD, Arnavutluk, Avustralya, Azerbaycan, Bangladeş gibi birçok ülkeye yaptığı ziyaretler dikkat çekiyor. Özellikle Suudi Arabistan’a sık sık gittiği ve 2024 yılının ilk 4 ayında üç kez bu ülkeyi ziyaret ettiği belirtiliyor.

Erbaş’ın Son Yurt Dışı Gezisi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın son yurt dışı gezisi Bosna Hersek’e oldu. Banja Luka’da Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yeniden yapılan Arnaudiye Camisi’nin açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile birlikte katıldı.

İlgili Yazılar