Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç, Azerbaycan ve Gürcistanlı mevkidaşlarıyla görüştü

Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç, Azerbaycan ve Gürcistanlı mevkidaşlarıyla görüştü

haber haber - - 1 dk okuma süresi
22 0

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç, Azerbaycan ve Gürcistanlı mevkidaşlarıyla ‘Üçlü Dışişleri Komisyonları Toplantısı’ kapsamında bir araya geldi.

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç, Meclis’te Azerbaycan Milli Meclisi Dışişleri ve Parlamentolararası İlişkiler Komitesi Başkanı Samad Seyidov ve Gürcistan Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Nikoloz Samkharadze ile görüştü.

Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan Üçlü Dışişleri Komisyonları Toplantısı’nın bu yıl 6’ncısının gerçekleştirildiğini belirten Kılıç, bugün başkanlar olarak ilk görüşmeyi gerçekleştirdiklerini, yarın heyetler arası görüşmelerin devam edeceğini aktardı.

Kılıç, üçlü toplantının bölge için çok önemli bir birliktelik olduğunu vurgulayarak, “Pandemi sonrasında ilk yüz yüze görüşmeyi yapıyoruz. Bundan dolayı da ben her iki değerli başkanımıza davetimizi kabul edip bu ziyareti gerçekleştirdikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Azerbaycan ve Gürcistan heyeti, daha sonra 15 Temmuz darbe girişiminde TBMM Şeref Holü’nde hasar gören alanı ziyaret ederek karanfil bıraktı.

İlgili Yazılar