Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Denizli’de Öğrencilerle Buluşan Ersun Yanal, Şiddetin Her Yerde Reddedildiğini Belirtti

Denizli’de Öğrencilerle Buluşan Ersun Yanal, Şiddetin Her Yerde Reddedildiğini Belirtti

haber haber - - 2 dk okuma süresi
11 0

Denizli’de Öğrencilerle Buluşan Ersun Yanal, Şiddetin Her Yerde Reddedildiğini Belirtti

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Teknik Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, futbolun deneyimli ismi Ersun Yanal’la buluştu. Gerçekleşen etkinlik, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Konferans salonunda bir araya gelen sporcu adayları, DOSB Müdürü Ahmet Taş, DOSB Birim Amirleri, DOSTEK Koleji öğretmenleri ve öğrencileri tarafından ilgiyle takip edildi.

Yanal, “Spor ve Toplum Şiddeti Reddeder”

Etkinliğin konuşmacısı olan deneyimli teknik direktör Ersun Yanal, saha içinde veya dışında şiddete karşı net bir tavır aldı. Hakeme yönelik yaşanan son olaylarla ilgili bir soruya yanıt veren Yanal, “Saha içi veya dışında, şiddete yer olmamalıdır. Bu tür eylemlerin, sporda ve toplumda yeri yoktur” dedi. Sporun birleştirici, eğitici ve öğretici bir güç olduğunu vurgulayan Yanal, gençlere sporun pozitif enerjisini benimsemelerini önerdi. İstanbulbahis

İşini Sevgiyle Yapmak İlkelerini Paylaştı

Kendisi de bir Meslek Lisesi mezunu olan Yanal, gençlere hayatta karşılaşacakları zorluklarda sevdikleri bir işi seçmeleri ve bu işi aşkla yapmaları konusunda tavsiyelerde bulundu. “İşini sevgiyle ve aşk ile yapmak, işi sevmemenin oluşturduğu bütün negatif durumları ortadan kaldırır. İşini aşk ile yapmak, işi iş olarak görmemenizi sağlar” diyerek gençlere motivasyon aşıladı.

Bu etkinlik, genç sporculara sadece spor bilgisi değil, aynı zamanda yaşamın içindeki önemli değerlere dair de anlamlı bir deneyim sunmuş oldu. Ersun Yanal’ın vurguladığı gibi, sporun ve hayatın içinde şiddetin yeri olmamalıdır; bunun yerine sevgi, saygı ve işe duyulan aşkın hakim olmalıdır.

İlgili Yazılar