Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. CHP’li Vekil Mustafa Sarıgül’ün Bir Yıllık Parlamento Macerası

CHP’li Vekil Mustafa Sarıgül’ün Bir Yıllık Parlamento Macerası

haber haber - - 2 dk okuma süresi
16 0

CHP’li Sarıgül’ün Parlamento Deneyimi

Mustafa Sarıgül, 1987 yılında en genç milletvekili olarak TBMM’ye girdi. Şişli Belediye Başkanlığından sonra 2023 seçimlerinde Erzincan milletvekili seçildi. Sarıgül, 36 yıl aradan sonra TBMM’de olmanın heyecanını yaşıyor.

Erzincan ve CHP için Sarıgül’ün Çalışmaları

Sarıgül, Erzincan milletvekili olarak yaptığı çalışmaları kitapçık haline getirerek Erzincanlılarla paylaşıyor. Ülkesi, Erzincan ve CHP için neler yaptığını anlatan Sarıgül, parti farkı gözetmeden her kesimi kucaklıyor.

Sarıgül’ün Vekillik Sürecindeki Faaliyetleri

Sarıgül’ün TBMM’deki faaliyetlerine değinenler arasında 40 soru önergesi, 19 Genel Kurul konuşması, 9 kanun teklifi bulunuyor. Sarıgül, ekonomi, tarım, eğitim gibi konulardaki sorunlara dikkat çekiyor ve çözüm önerileri sunuyor.

Erzincan’a Verdiği Önem

Sarıgül, Erzincan’a olan sevgisini ve bağlılığını vurgulayarak, fark gözetmeksizin bütün Erzincanlılarla birlikte olduğunu belirtiyor. Kentin sorunlarını çözmek ve tanıtımını artırmak için çalışmalar yapıyor.

Özgür Özel’e Destek Çağrısı

Sarıgül, CHP içindeki birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, Genel Başkanları Özgür Özel’e destek çağrısında bulunuyor. Parti içi dayanışmanın önemine değinen Sarıgül, siyasetin normalleşmesi gerektiğini vurguluyor.

İlgili Yazılar