Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. CHP Milletvekili Namık Tan’dan Suriye ve Türkiye Değerlendirmesi

CHP Milletvekili Namık Tan’dan Suriye ve Türkiye Değerlendirmesi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
14 0

Namık Tan: AKP’nin Sorumsuz Politikaları Sonuç Veriyor

CHP İstanbul Milletvekili ve eski Büyükelçi Namık Tan, Suriye ve Türkiye’deki gelişmeleri değerlendirerek, AKP’nin izlediği politikaların sonuçlarını eleştirdi. Tan, AKP’nin başına buyruk, sorumsuz, savruk, saplantılı ve ümmetçi politikalarının Türkiye’yi olumsuz etkilediğini belirtti.

Atatürk’ün Mirası Tehdit Altında

Namık Tan, ulusal güvenliğin, devletin saygınlığının ve Türkiye’nin dünya çapındaki itibarının sorgulandığını ifade etti. Siyasi iktidarın, Atatürk’ün dış politika mirasını yok ettiğini ve komşu ülkelere müdahale ederek iç karışıklıklara neden olduğunu vurguladı.

Kibirle Yol Alınamaz

Tan, iktidarın iç politikada kibirle hareket ettiğini ve vatandaşların kaygılarına kulak tıkadığını belirterek, bu tutumun sürdürülemez olduğunu dile getirdi. Kibir ve aymazlıkla ilerlemenin mümkün olmadığını savundu.

AKP Tek Sorumlu

Eski Büyükelçi, yaşanan olaylarda tek sorumlu olarak AKP’yi işaret etti ve vatandaşları sükûnete çağırdı. Tepkilerin siyasi iktidara yöneltilmesi gerektiğini vurgulayan Tan, Türkiye’nin Suriye politikasının uzun ve zorlu bir süreç gerektirdiğini belirtti.

Dışişleri Bakanlığı’ndan Muhalefete Suriye Suçlaması

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin Orta Doğu ve Suriye politikasına yönelik eleştirilere cevap verdi. Türk dış politikasının devletin ve milletin çıkarlarını esas aldığını belirten açıklamada, dış politikaya yapıcı eleştirilerin mümkün olduğu ancak mesnetsiz ithamların kabul edilemez olduğu vurgulandı. Egemen güçlerin vekili olmamak gerektiği ifade edildi.

İlgili Yazılar