Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Celfe İlinden Kardeşini 30 Yıl Sonra Bulan Şahıs

Celfe İlinden Kardeşini 30 Yıl Sonra Bulan Şahıs

haber haber - - 2 dk okuma süresi
21 0

Celfe İli Yargı Konseyi’nden Açıklama

Celfe ilinin Yargı Konseyi, ilginç bir olaya dair yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, bir kişinin 30 yıl önce kaybolan kardeşini bulduğu bilgisi paylaşıldı.

İhbar ve Soruşturma

Bir kişi, 12 Mayıs’ta başsavcılığa başvurarak, kayıp kardeşinin El-Kadid kentindeki komşusunun evindeki koyun ağılında olduğunu iddia etti. Bu ihbar üzerine geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı ve adli kolluk ekipleri söz konusu eve gitti. Evde yapılan aramada kayıp kişi bulunarak, evin 61 yaşındaki sahibi gözaltına alındı.

Mağdurun Durumu ve Ailenin İnançları

Savcılık, mağdura tıbbi ve psikolojik bakım sağlanması talimatını verdi. Aynı zamanda şüphelinin soruşturma tamamlandıktan sonra savcılığa sevk edilmesi kararı alındı. Sosyal medyada dolaşan fotoğraf ve videolarda, mağdurun eski kıyafetlerle ve gür sakallı halde bulunduğu görüldü. Aktivistler, mağdurun 1996 yılında kaçırıldığını ve ailesinin onun Cezayir’de silahlı gruplar tarafından suikasta kurban gittiğine inandığını belirttiler.

Olayın Takibi

Yargı Konseyi, olayın kanunların gerektirdiği tüm titizlikle takip edileceğini ve adaletin sağlanacağını dile getirdi. Ayrıca aktivistlerin paylaştığı bilgilere göre, mağdur 13 Mayıs gecesi komşusunun evinde samanla kaplı bir çukurda şok halinde bulundu.

İlgili Yazılar