Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Port Güncel Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ILO Konferansı’nda Filistin’e Destek Açıklaması Yaptı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ILO Konferansı’nda Filistin’e Destek Açıklaması Yaptı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
38 0

Bakan Işıkhan, ILO Konferansı’nda Filistin’e Destek İçin Karpuz Rozeti Taktı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, İsviçre’nin Cenevre kentinde devam eden 112. Uluslararası Çalışma Konferansı’na katıldı. ILO Genel Direktörüne yeni toplumsal sözleşme raporundan dolayı övgüler yağdıran Işıkhan, yenilenmiş bir toplumsal sözleşme çağrısı yaptı.

“Türkiye Gazze’ye Lider Ülke Konumunda”

Bakan Işıkhan, ILO Konferansı’nda Gazze’deki insanlık dramına dikkat çekerek Türkiye’nin insani yardımlardaki lider konumunu vurguladı. Gazze’ye yapılan yardımların devam edeceğini belirten Işıkhan, Filistin halkının yanında olduklarını ifade etti.

“Türkiye Yüzyılı Vizyonuyla Cesur Adımlar Attık”

Türkiye’nin sosyal adalet ve dayanışma politikaları hakkında konuşan Işıkhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde atılan cesur adımları ve ülkenin sosyal adaletteki öncü rolünü vurguladı. Türkiye’nin ulusal çabalarının yanı sıra küresel alanda da sosyal adaletin sesi olduğunu belirten Bakan Işıkhan, Türkiye’nin çocuk işçiliği ile mücadelede rehber ülke olduğunu belirtti.

Genel Kurulda Türkiye’nin Temsilcileri de Hazır Bulundu

ILO Konferansı’nda Bakan Işıkhan’a Türkiye’nin temsilcileri de eşlik etti. Türkiye’nin BM Cenevre Ofisi Nezdindeki Daimi Temsilciliğinde Geçici Maslahatgüzar Serdar Özkan, sendika ve işçi kuruluşlarının temsilcileri de konferansta yer aldı.

İlgili Yazılar